LE: Mistrz Polski zremisował z klubem z Mołdawii 1:1

18.08.2017
17817153

We wczorajszym meczu z na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie Legia nie radziła sobie najlepiej. O ile pierwsze 20 minut dawały szansę na dobrą grę, to po zejściu kontuzjowanego Guilherme Legioniści zupełnie stracili wolę walki.guilherme

Zawodnicy Sheriffa Tyraspol do meczu z Legią podeszli wyjątkowo strategicznie. Od pierwszych minut meczu za cel obrali sobie wyeliminowania największego zagrożenia ze strony gospodarzy -  Guilherme Costa Marques. Ich akcje okazały się skuteczne, gdyż już w 23. Minucie napastnik musiał zejść z boiska po drugim nieczystym zagraniu gości. Faul na Brazylijczyk wykonał Josip Brezovec. Zawodników Legii wzburzył brak odgwizdania przez sędziego ataku na napastnika gospodarzy. Po jego zejściu, do końca pierwszej  połowy Legioniści nie przeprowadzili żadnej istotnej akcji.

Do strzelenia gola być może zmotywował zawodników Legii specyficzny doping ze strony kibiców – w 71. minucie z trybun dały się słyszeć zniecierpliwione okrzyki: „Legia grać, k..a mać”. Być może to pobudziło trochę Legionistów, gdyż po 5 minutach padła pierwsza bramka w meczu. Strzelcem gospodarzy był wprowadzony po przerwie Kasper Hämäläinen. Drużyna z Mołdawii szybko jednak doprowadziła do wyrównania. Wyrównującą bramkę zdobył po wrzutce z rzutu rożnego Cyrille Bayala.

Istotniejszą akcję we wczorajszym starciu z Sheriffem zaliczył po stronie Legii w drugiej połowie Artur Jędrzejczyk, jednak piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Zauważalny na boisku był też 18-letni Sebastian Szymański, który co prawda grał bardzo energicznie, ale, podobnie jak cały zespół, mało efektywnie. Drużyna gości również nie zaliczyła większych ofensyw, ale rewanż z Mistrzem Polski powinien satysfakcjonować zespół z Mołdawii.

Końcowy wynik 1:1 (0:0) oddala Legię od awansu. Rewanż za tydzień w Tyraspolu – od niego zależą dalsze losy Legii Warszawa w Lidze Europy.

MP

(Fot. PAP)

1. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

2. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

3. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

4. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

5. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

6. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

7. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

8. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).