Kolejna porażka Chelsea

06.02.2018
chelsea-watford

Zmagający się ostatnio z kryzysem piłkarze Chelsea Londyn doznali trzeciej porażki w czterech ostatnich spotkaniach. W poniedziałek przegrali na wyjeździe z Watford 1:4 (0:1) w meczu 26. kolejki angielskiej ekstraklasy.

W ekipie obrońców tytułu nieudany debiut zaliczył pozyskany w środę z Arsenalu Londyn Francuz Olivier Giroud.

Trener Chelsea Antonio Conte nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Hiszpana Alvaro Moraty, ale włoski szkoleniowiec zamiast wysłać do gry od pierwszej minuty Giroud wolał na czele ataku postawić na ofensywnie grającego belgijskiego pomocnika Edena Hazarda.

Ekipa gości już od 30. minuty walczyła w osłabieniu - drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Tiemoue Bakayoko. Niespełna kwadrans później rzut karny wykorzystał Troy Deeney i dzięki temu gospodarze schodzili na przerwę, prowadząc.

W 64. minucie na boisku pojawił się Giroud w miejsce kontuzjowanego Pedro. Francuz nie wpisał się na listę strzelców, ale udało się to w 82. minucie - po indywidualnej akcji - Hazardowi. Belg tchnął nadzieję w serca kibiców "The Blues", ale brutalnie rozprawili się z nimi zawodnicy Watford. Gospodarze odzyskali prowadzenie po golu Daryla Janmaata w 84. minucie, a przewagę powiększył 120 sekund później Gerard Deulofeu. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Roberto Pereyra.

Była to druga z rzędu dotkliwa porażka Chelsea. W poprzedniej kolejce przegrała u siebie z Bournemouth aż 0:3. Zanotowali też trzecią porażkę w czterech ostatnich meczach.

W tabeli nadal są na czwartym miejscu - ostatnim dającym prawo gry w Lidze Mistrzów, mając tylko punkt przewagi nad piątym Tottenhamem.

Zespół Watford, który odniósł ósme zwycięstwo w lidze w tym sezonie, plasuje się na 11. pozycji. Poprzednio drużyna ta wygrała z Chelsea w 1999 roku.

Spotkanie to zakończyło 26. kolejkę Premiership. Liverpool zremisował w niedzielę z Tottenhamem 2:2. W sobotę udanie w Arsenalu Londyn zadebiutował Pierre-Emerick Aubameyang, a jego zespół pokonał u siebie Everton 5:1. "Kanonierzy", mimo wysokiego zwycięstwa, pozostali na szóstej pozycji w tabeli. Mają 45 punktów i aż 24 tracą do prowadzącego Manchesteru City, który w tej kolejce po raz czwarty w sezonie stracił punkty. Tym razem zremisował na wyjeździe z Burnley 1:1.

Dzięki wyjazdowemu remisowi 1:1 z Leicester City strefę spadkową opuściła Swansea City. Zespół Łukasza Fabiańskiego nie przegrał już czwartego z rzędu spotkania, a wywalczył w nich osiem punktów. "Łabędzie" mają 24 punkty, podobnie jak Huddersfield i Stoke, które są w strefie spadkowej. O cztery mniejszym dorobkiem mogą się pochwalić piłkarze West Bromwich Albion, którzy - bez kontuzjowanego Grzegorza Krychowiaka - przegrali w sobotę z Southampton 2:3.

Bardzo dobrze radzi sobie ostatnie AFC Bournemouth. Nie ma w tym zasługi Artura Boruca, który jest rezerwowym bramkarzem, ale jego zespół w siedmiu ostatnich występach odnotował cztery zwycięstwa i trzy remisy, awansując na dziewiątą lokatę w tabeli. W sobotę pokonał Stoke 2:1.

(PAP)

1. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

2. 1270bieleckigasherbrum 16.07.2018

Adam Bielecki zdobył piąty ośmiotysięcznik w karierze - Gaszerbrum II

Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).

3. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.

4. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.

5. stadion14062018 15.07.2018

Francja czy Chorwacja? Już dzisiaj finał mundialu

O godz. 17 czasu polskiego na moskiewskich Łużnikach odbędzie się najważniejszy międzypaństwowy mecz piłkarski od 2014 roku, kiedy w finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonały Argentynę. W tegorocznym mundialu w Rosji o trofeum zagrają Francja i Chorwacja.

6. 1270brzeczek 12.07.2018

Marek Rzepka: nie wierzę, że Boniek podjął decyzję lekkomyślnie

Były reprezentant Polski i piłkarz Lecha Poznań Marek Rzepka uważa, że wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji niesie pewne ryzyko. Jego zdaniem ma zbyt małe doświadczenie trenerskie, chociaż w Wiśle Płock pokazał, że zna się na fachu.

7. avantiultras12072018 12.07.2018

FIFA zakazuje zdjęć kobiet w transmisjach mundialu. „To poważniejszy problem od rasizmu”

Według działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na trybunach piłkarskich jest zbyt wiele… pięknych kobiet. Zdaniem FIFA, są one zdecydowanie zbyt często eksponowane w transmisjach z wielkich imprez sportowych.

8. zlatko-dalic-12072018 12.07.2018

Awansował do finału, jednak cały sukces zawdzięcza Bogu. Piękne wyznanie selekcjonera

Wczorajszy półfinał pomiędzy Chorwacją, a Anglią zakończył się dość niespodziewanym triumfem ekipy z Bałkanów