Kamil Stoch jest genialny! Piękna wiktoria Polaka w Garmisch-Partenkirchen!

01.01.2018
stoch01012017

Kamil Stoch wygrał drugi konkurs 66. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. To pierwsze zwycięstwo Polaka na tym obiekcie. Stoch awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Drugie miejsce zajął w poniedziałek Niemiec Richard Freitag, a trzecie Norweg Anders Fannemel.

Stoch jest pierwszym polskim skoczkiem narciarskim, który wygrał dwa pierwsze konkursy Turnieju Czterech Skoczni. Zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji generalnej tej imprezy.

Klasę Kamila Stocha docenił prezydent Andrzej Duda, który pogratulował skoczkowi świetnego występu, dziękując mu za wspaniałe emocje i sukcesy.

Gratulacje polskiemu mistrzowi złożyli również sportowcy, m. in. piłkarz Łukasz Podolski.

PAP

1. 23.04.2018

Polska zagra ze Słowenią w mistrzostwach świata w hokeju

2. sailing 23.04.2018

16 Polaków w PŚ w żeglarstwie we Francji

Ponad 650 zawodników z 46 krajów rywalizować będzie od wtorku do niedzieli w 11 klasach olimpijskich w 50. regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W gronie 16 polskich żeglarzy są medaliści tej imprezy - windsurferzy Zofia Klepacka, Piotr Myszka i Paweł Tarnowski.

3. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

4. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

5. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

6. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

7. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.