Gol Błaszczykowskiego, remis Wolfsburga

15.10.2017
1270blaszczykowski

Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę dla VfL Wolfsburg, ustalając wynik na 2:2 w wyjazdowym spotkaniu 8. kolejki z Bayerem Leverkusen. To pierwsze trafienie piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy. W niedzielę grał do 71. minuty.

Niespełna 32-letni zawodnik pokonał bramkarza gospodarzy w 69. minucie. Błaszczykowski zachował się jak klasowy napastnik. W odpowiednim momencie pobiegł w kierunku pola karnego, dostał dokładne podanie, minął bez problemu rywala i płaskim strzałem z ok. 15 metrów wyrównał na 2:2. Dwie minuty później został zmieniony.

Do przerwy było 1:1. Gospodarze prowadzili po golu Larsa Bendera, tuż przed przerwą wyrównał Belg Divock Origi. W 61. minucie bramkę dla Bayeru zdobył Argentyńczyk Lucas Alario.

Po ośmiu kolejkach VfL Wolfsburg zajmuje 14. miejsce z dorobkiem ośmiu punktów (tylko jedno zwycięstwo, pięć remisów, dwie porażki), natomiast mający punkt więcej Bayer jest dwunasty.

W sobotę broniący tytułu Bayern Monachium, z wracającym na ławkę trenerską po ponad czterech latach Juppem Heynckesem, pokonał u siebie Freiburg aż 5:0. Jedną z bramek, na 4:0 w 75. minucie, zdobył Robert Lewandowski. Rezerwowym bramkarzem gości był Rafał Gikiewicz, a w kadrze meczowej zabrakło Bartosza Kapustki.

To dziewiąte trafienie Lewandowskiego w sezonie, ale w klasyfikacji strzelców polski napastnik nie jest liderem. Z dorobkiem 10 bramek prowadzi Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk w sobotę strzelił dwa gole drużynie RB Lipsk (jeden z rzutu karnego), ale jego Borussia Dortmund przegrała na swoim stadionie 2:3. Oba zespoły kończyły mecz w dziesiątkę. W ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Łukasza Piszczka.

Porażka lidera z Dortmundu (19 pkt) - pierwsza w tym sezonie - sprawiła, że Borussia ma już tylko dwa punkty przewagi nad Bayernem i trzy nad RB Lipsk.

W jedynym piątkowym spotkaniu VfB Stuttgart pokonał przed własną publicznością zamykający tabelę FC Koeln 2:1. W 18. minucie boisko z powodu kontuzji stawu skokowego opuścił obrońca gospodarzy Marcin Kamiński (będzie pauzował kilka tygodni), a z ławki rezerwowych gości mecz obserwował Paweł Olkowski.

(PAP)

1. nadal-liderem-szampan 21.05.2018

Nadal wrócił po tygodniu na pozycję lidera

Po zaledwie tygodniu Hiszpan Rafael Nadal wrócił na pozycję lidera światowego rankingu tenisistów.

2. golden-state-warriors-zdeklasowali 21.05.2018

"Rakiety" uziemione przez "Wojowników"

Koszykarze Golden State Warriors zdeklasowali na własnym parkiecie Houston Rockets 126:85 w trzecim półfinałowym meczu Konferencji Zachodniej Ligi NBA i w rywalizacji do czterech zwycięstw objęli prowadzenie 2-1. Stephen Curry zdobył dla zwycięzców 35 punktów.

3. paly-na-lechu 21.05.2018

Rzecznik: w czwartek decyzja Komisji Ligi ws. kary dla Lecha

W czwartek (24 maja) Komisja Ligi Ekstraklasy SA podejmie decyzje ws. kary dla Lecha Poznań za przerwanie przez kibiców tego klubu meczu ostatniej kolejki z Legią Warszawa - poinformował PAP rzecznik spółki prowadzącej piłkarskie rozgrywki Bartosz Orzechowski.

4. lech-poznan-race-przerwany-mecz 21.05.2018

Mandziejewicz: trzeba zrobić porządek

"Mamy nowoczesne stadiony, fajnie pokazywaną w telewizji ligę, ale nie potrafimy sobie poradzić z grupką chuliganów. Trzeba w końcu z tym zrobić porządek" - skomentował niedzielne wydarzenia w meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa były piłkarz Zbigniew Mandziejewicz.

5. dead-in-mount-everest 21.05.2018

Himalaiści z Japonii i Macedonii zginęli podczas próby zdobycia Mount Everestu

35-letni Japończyk Nobukazu Kuriki i 63-letni Macedończyk Gjeorgi Petkov zginęli podczas próby zdobycia Mount Everestu - oficjalnie poinformowały nepalskie władze.

6. bielecki-konczy-kariere 21.05.2018

Karol Bielecki kończy karierę

Karol Bielecki, piłkarz ręczny PGE VIVE Kielce i jeden z najwybitniejszych polskich zawodników w historii tej dyscypliny, po sezonie zakończy sportową karierę. "Nie jestem już w stanie tyle dać zespołowi co dawniej" - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej.

7. milik-scores 21.05.2018

Bramki Milika i Kownackiego na zakończenie sezonu

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w meczu z Crotone w ostatniej kolejce ekstraklasy piłkarskiej Włoch. Gospodarze wygrali 2:1, co przypieczętowało los ekipy gości, która żegna się z Serie A.

8. iniestas-last-match 21.05.2018

Wygrana Barcelony na pożegnanie sezonu i Iniesty

Barcelona, która już wcześniej zapewniła sobie piłkarskie mistrzostwo Hiszpanii, pokonała w ostatniej kolejce u siebie Real Sociedad 1:0. To był ostatni występ w jej barwach Andresa Iniesty. Z kolei z Atletico Madryt pożegnał się - dwoma golami - Fernando Torres.