Francuz Alaphilippe wygrał pierwszy etap Dookoła Kraju Basków

02.04.2018
francuski-kolarz

Francuz Julian Alaphilippe z grupy Quick-Step wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Kraju Basków, ze startem i metą w Zarautz (162,1 km), i zdobył żółtą koszulkę lidera. W wyścigu udział brał również polski kolarz Michał Kwiatkowski.

Na mecie etapu, już po zjeździe z ostatniej tego dnia górskiej premii II kategorii, okazał się szybszy od towarzysza ucieczki Słoweńca Primoza Roglica (LottoNL-Jumbo). Obaj uzyskali czas 4:17.46. Francuz odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Grupę pościgową - ze stratą 23 s - przyprowadził sklasyfikowany na trzeciej pozycji Hiszpan Pello Bilbao (Astana).

Jedyny polski kolarz w stawce Michał Kwiatkowski (Sky), który na 139,9 km wygrał górską premię III kategorii, ukończył wyścig poza czołową dwudziestką. Ostatecznie sklasyfikowano go na 67. miejscu, ze stratą 3.54 do zwycięzcy.

Wtorkowy, drugi etap z Zarautz do Bermeo będzie miał 152,7 km długości. Wyścig zakończy się w sobotę.

Wyniki 1. etapu, Zarautz - Zarautz (162,1 km):

1. Julian Alaphilippe (Francja/Quick-Step) 4:17.46

2. Primoz Roglic (Słowenia/LottoNL-Jumbo) ten sam czas

3. Pello Bilbao (Hiszpania/Astana) strata 23 s

4. Enric Mas (Hiszpania/Quick-Step)

5. Gorka Izagirre (Hiszpania/Bahrain-Merida)

6. Emanuel Buchmann (Niemcy/Bora-Hansgrohe) ten sam czas

...

67. Michał Kwiatkowski (Polska/Sky) 3.54

(PAP)

1. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

2. 1270bieleckigasherbrum 16.07.2018

Adam Bielecki zdobył piąty ośmiotysięcznik w karierze - Gaszerbrum II

Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).

3. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.

4. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.

5. stadion14062018 15.07.2018

Francja czy Chorwacja? Już dzisiaj finał mundialu

O godz. 17 czasu polskiego na moskiewskich Łużnikach odbędzie się najważniejszy międzypaństwowy mecz piłkarski od 2014 roku, kiedy w finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonały Argentynę. W tegorocznym mundialu w Rosji o trofeum zagrają Francja i Chorwacja.

6. 1270brzeczek 12.07.2018

Marek Rzepka: nie wierzę, że Boniek podjął decyzję lekkomyślnie

Były reprezentant Polski i piłkarz Lecha Poznań Marek Rzepka uważa, że wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji niesie pewne ryzyko. Jego zdaniem ma zbyt małe doświadczenie trenerskie, chociaż w Wiśle Płock pokazał, że zna się na fachu.

7. avantiultras12072018 12.07.2018

FIFA zakazuje zdjęć kobiet w transmisjach mundialu. „To poważniejszy problem od rasizmu”

Według działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na trybunach piłkarskich jest zbyt wiele… pięknych kobiet. Zdaniem FIFA, są one zdecydowanie zbyt często eksponowane w transmisjach z wielkich imprez sportowych.

8. zlatko-dalic-12072018 12.07.2018

Awansował do finału, jednak cały sukces zawdzięcza Bogu. Piękne wyznanie selekcjonera

Wczorajszy półfinał pomiędzy Chorwacją, a Anglią zakończył się dość niespodziewanym triumfem ekipy z Bałkanów