Ekstraklasa piłkarska - Arka - Pogoń 0:3

20.08.2017
17819111

W pierwszym sobotnim meczu szóstej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Arka przegrała na własnym stadionie z Pogonią 0:3 (0:1). Dwie bramki szczecinianie zdobyli z rzutów karnych, a jedna padła po strzale samobójczym. Był to już piąte z rzędu spotkanie gdynian bez zwycięstwa - ich dorobek to cztery remisy i porażka.

Do przerwy obie drużyny nie wypracowały sobie za wielu dogodnych sytuacji. Tuż po rozpoczęciu meczu przed szansą stanął Adam Frączczak, który w poprzednim sezonie strzelił Arce w dwóch spotkaniach (szczecinianie wygrali 5:1 u siebie oraz 3:0 na wyjeździe) cztery gole.

Z kolei w 27. minucie po wrzucie z autu Marcina Warcholaka - gdynianie są bardzo groźni w tym elemencie - Ruben Jurado "przysnął" w polu karnym i nie zdołał skierować piłki do siatki z dwóch metrów.

I kiedy wydawało się, że bezbarwna pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, goście zdobyli w 43. minucie bramkę. Zbyt lekkie podanie Damiana Zbozienia do własnego bramkarza przejął były zawodnik Arki Dariusz Formella, którego sfaulował Pavels Steinbors, a rzut karny wykorzystał Adam Gyurcso.

26-letni węgierski boczny pomocnik miał także udział przy drugim trafieniu dla Pogoni. W 51. minucie po jego dośrodkowaniu z lewej strony Michał Marcjanik nie trafił w piłkę, a stojący za nim Mateusz Szwoch wpakował ją do własnej bramki. Inna sprawa, że pomocnik żółto-niebieskich nie był przez nikogo naciskany i mógł przepuścił to zagranie.

Siedem minut później było już 3:0 dla szczecińskiego zespołu. Najpierw błąd popełnił Szwoch, który stracił piłkę na rzecz Kamila Drygasa, a pomocnika rywali sfaulował interweniujący wślizgiem Adam Danch. Tym razem z 11. metrów golkipera Arki pokonał Frączczak.

Gospodarze dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu i strzelenia przynajmniej honorowego gola, ale ich ataki były wyjątkowo nieporadne. Trudno jednak zdobyć bramkę, jeśli pierwsze celne uderzenie oddało się w 84. minucie - dokonał tego Michał Marcjanik, ale Łukasz Załuska nie miał problemów ze złapaniem muśniętej głową piłki.

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Adam Gyurcso (43-karny), 0:2 Mateusz Szwoch (51-samobójcza), 0:3 Adam Frączczak (58-karny).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Damian Zbozień, Michał Marcjanik. Pogoń Szczecin: Jakub Piotrowski, Lasza Dwali, Sebastian Kowalczyk. Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów 9˙074.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Adam Danch, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius (46. Grzegorz Piesio), Adam Marciniak, Yannick Kakoko, Mateusz Szwoch, Filip Jazvic (60. Rafał Siemaszko) - Ruben Jurado (59. Patryk Kun).

Pogoń Szczecin: Łukasz Załuska - David Niepsuj, Cornel Rapa, Lasza Dwali, Ricardo Nunes - Dariusz Formella (83. Marcin Listkowski), Jakub Piotrowski (80. Rafał Murawski), Kamil Drygas, Dawid Kort (69. Sebastian Kowalczyk), Adam Gyurcso - Adam Frączczak.

(PAP) md/ sab/

1. ekstraklasa20072018 20.07.2018

Startuje piłkarska Ekstraklasa. Z nowym sponsorem głównym

W dniu inauguracji sezonu 2018/19 Ekstraklasa S.A. ogłosiła, że sponsorem tytularnym rozgrywek będzie nadal Totalizator Sportowy z marką Lotto, a sponsorem głównym został PKO Bank Polski.

2. pogba19072018 19.07.2018

Przemowa, która uskrzydliła Francuzów. Pokazujemy nagranie z szatni przed finałem MŚ

- Chłopcy, nie chcę mówić zbyt długo. Wszyscy wiemy, gdzie jesteśmy. Wszyscy wiemy, czego chcemy. Może się powtarzam, ale jesteśmy 90 minut od przejścia do historii. 90 minut! Jeden mecz! - te słowa wypowiedziane przez Pogbe rozgrzewały serca Francuzów w szatni przed finałem.

3. chorwacja-17072018 18.07.2018

Chorwacja przegrała bo jest zbyt biała? Szokujący argument antyrasistowskiej organizacji

Niedzielny finał mistrzostw świata w Rosji dał wiele powodów do radości dla Francuzów. Ich reprezentacja po 20 latach ponownie sięgnęła po puchar świata

4. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

5. 1270bieleckigasherbrum 16.07.2018

Adam Bielecki zdobył piąty ośmiotysięcznik w karierze - Gaszerbrum II

Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).

6. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.

7. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.