Bramka Zielińskiego, ale Napoli wyeliminowane

23.02.2018
zielinski-scores

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla SSC Napoli w wyjazdowym meczu z RB Lipsk w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Goście wygrali 2:0, ale do następnej rundy awansowała drużyna niemiecka, która przed tygodniem w Neapolu zwyciężyła 3:1.

Zieliński wpisał się na listę strzelców w 32. minucie, dobijając z kilku metrów piłkę odbitą przez węgierskiego bramkarza Petera Gulacsiego po strzale Lorenzo Insigne. W 86. minucie na 2:0 podwyższył Insigne. Włochom, którzy przez długie fragmenty drugiej połowy nie sprawiali wrażenia zdeterminowanych, nie starczyło już czasu na zdobycie trzeciej bramki, która dałaby im awans.

Inny reprezentant Polski w barwach Napoli Arkadiusz Milik wciąż leczy kontuzję. Obie ekipy jesienią rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Do 1/8 finału awansował Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa, który dwukrotnie wygrał z OGC Nice - przed tygodniem na wyjeździe 3:2 i w czwartek u siebie 1:0. W rewanżu gola strzelił w 30. minucie Igor Denisow, a Polak rozegrał całe spotkanie.

W następnej rundzie zagra także Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Podopieczni Aleksandra Chackiewicza zremisowali u siebie 0:0 z AEK Ateny, a przed tygodniem ze stolicy Grecji wywieźli także remis, ale bramkowy - 1:1. Kędziora w rewanżu grał od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Awans wywalczyły ponadto: Atletico Madryt, Zenit Sankt Petersburg, Olympique Lyon, Viktoria Pilzno, Lazio Rzym i Sporting Lizbona, a w środę - CSKA Moskwa.

O godz. 21.05 rozpoczną się pozostałe mecze rewanżowe 1/16 finału, m.in. Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, zagra w Bergamo z Atalantą. Przed tygodniem w Dortmundzie wygrali gospodarze 3:2.

W tej fazie rywalizacji występują drużyny z pierwszych i drugich miejsc 12 grup LE, a także osiem zespołów, które zajęły trzecie lokaty w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 8 i 15 marca, a ćwierćfinały - na 5 i 12 kwietnia. Półfinały zostaną rozegrane 26 kwietnia i 3 maja, zaś finał odbędzie się 16 maja w Lyonie.

W finale poprzedniej edycji LE Manchester United pokonał Ajax Amsterdam 2:0.

Wyniki i program rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej (gwiazdka oznacza awans):

grają później:

Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund (21:05; 2:3)

Athletic Bilbao - Spartak Moskwa (21:05; 3:1)

FC Salzburg - Real Sociedad (21:05; 2:2)

AC Milan - Ługogorec Razgrad (21:05; 3:0)

Arsenal Londyn - Oestersunds FK (21:05; 3:0)

SC Braga - Olympique Marsylia (21:05; 0:3)

środa, 21 lutego

*CSKA Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (1:0); pierwszy mecz 0:0

(PAP)

1. ekstraklasa20072018 20.07.2018

Startuje piłkarska Ekstraklasa. Z nowym sponsorem głównym

W dniu inauguracji sezonu 2018/19 Ekstraklasa S.A. ogłosiła, że sponsorem tytularnym rozgrywek będzie nadal Totalizator Sportowy z marką Lotto, a sponsorem głównym został PKO Bank Polski.

2. chorwacja19072018 19.07.2018

Mama płacze ze szczęścia, a on idzie ulicami Brukseli z flagą Chorwacji

Wzruszająca scena na ulicach Brukseli. Mały chłopiec dumnie maszeruje pośród owacji z chorwacką flagą. To nagranie podbija internet.

3. pogba19072018 19.07.2018

Przemowa, która uskrzydliła Francuzów. Pokazujemy nagranie z szatni przed finałem MŚ

- Chłopcy, nie chcę mówić zbyt długo. Wszyscy wiemy, gdzie jesteśmy. Wszyscy wiemy, czego chcemy. Może się powtarzam, ale jesteśmy 90 minut od przejścia do historii. 90 minut! Jeden mecz! - te słowa wypowiedziane przez Pogbe rozgrzewały serca Francuzów w szatni przed finałem.

4. chorwacja-17072018 18.07.2018

Chorwacja przegrała bo jest zbyt biała? Szokujący argument antyrasistowskiej organizacji

Niedzielny finał mistrzostw świata w Rosji dał wiele powodów do radości dla Francuzów. Ich reprezentacja po 20 latach ponownie sięgnęła po puchar świata

5. cr7-juve-17072018 17.07.2018

Cristiano Ronaldo komentuje swój transfer do Juventusu: To była świetna decyzja

Portugalski piłkarz Cristiano Ronaldo, którzy przeszedł niedawno z Realu Madryt do Juventusu Turyn, powiedział w poniedziałek, że to była "dobrze przemyślana decyzja". Jak dodał, jest bardzo ambitny i lubi nowe wyzwania

6. 1270bieleckigasherbrum 16.07.2018

Adam Bielecki zdobył piąty ośmiotysięcznik w karierze - Gaszerbrum II

Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).

7. ronaldo16072018 16.07.2018

"Daj nam Ligę Mistrzów". Kibice witali Ronaldo w Turynie

Portugalczyk Cristiano Ronaldo przeszedł już badania w Turynie, a później ma zjeść obiad z prezesem Juventusu Andre Agnellim. Pod centrum medycznym czekało na niego ok. 200 dziennikarzy i ponad tysiąc kibiców. "Daj nam Ligę Mistrzów" - skandowano.