Bramka Zielińskiego, ale Napoli wyeliminowane

23.02.2018
zielinski-scores

Piotr Zieliński zdobył bramkę dla SSC Napoli w wyjazdowym meczu z RB Lipsk w 1/16 finału piłkarskiej Ligi Europejskiej. Goście wygrali 2:0, ale do następnej rundy awansowała drużyna niemiecka, która przed tygodniem w Neapolu zwyciężyła 3:1.

Zieliński wpisał się na listę strzelców w 32. minucie, dobijając z kilku metrów piłkę odbitą przez węgierskiego bramkarza Petera Gulacsiego po strzale Lorenzo Insigne. W 86. minucie na 2:0 podwyższył Insigne. Włochom, którzy przez długie fragmenty drugiej połowy nie sprawiali wrażenia zdeterminowanych, nie starczyło już czasu na zdobycie trzeciej bramki, która dałaby im awans.

Inny reprezentant Polski w barwach Napoli Arkadiusz Milik wciąż leczy kontuzję. Obie ekipy jesienią rywalizowały w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Do 1/8 finału awansował Lokomotiw Moskwa Macieja Rybusa, który dwukrotnie wygrał z OGC Nice - przed tygodniem na wyjeździe 3:2 i w czwartek u siebie 1:0. W rewanżu gola strzelił w 30. minucie Igor Denisow, a Polak rozegrał całe spotkanie.

W następnej rundzie zagra także Dynamo Kijów Tomasza Kędziory. Podopieczni Aleksandra Chackiewicza zremisowali u siebie 0:0 z AEK Ateny, a przed tygodniem ze stolicy Grecji wywieźli także remis, ale bramkowy - 1:1. Kędziora w rewanżu grał od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

Awans wywalczyły ponadto: Atletico Madryt, Zenit Sankt Petersburg, Olympique Lyon, Viktoria Pilzno, Lazio Rzym i Sporting Lizbona, a w środę - CSKA Moskwa.

O godz. 21.05 rozpoczną się pozostałe mecze rewanżowe 1/16 finału, m.in. Borussia Dortmund, której piłkarzem jest Łukasz Piszczek, zagra w Bergamo z Atalantą. Przed tygodniem w Dortmundzie wygrali gospodarze 3:2.

W tej fazie rywalizacji występują drużyny z pierwszych i drugich miejsc 12 grup LE, a także osiem zespołów, które zajęły trzecie lokaty w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Mecze 1/8 finału zaplanowano na 8 i 15 marca, a ćwierćfinały - na 5 i 12 kwietnia. Półfinały zostaną rozegrane 26 kwietnia i 3 maja, zaś finał odbędzie się 16 maja w Lyonie.

W finale poprzedniej edycji LE Manchester United pokonał Ajax Amsterdam 2:0.

Wyniki i program rewanżowych meczów 1/16 finału Ligi Europejskiej (gwiazdka oznacza awans):

grają później:

Atalanta Bergamo - Borussia Dortmund (21:05; 2:3)

Athletic Bilbao - Spartak Moskwa (21:05; 3:1)

FC Salzburg - Real Sociedad (21:05; 2:2)

AC Milan - Ługogorec Razgrad (21:05; 3:0)

Arsenal Londyn - Oestersunds FK (21:05; 3:0)

SC Braga - Olympique Marsylia (21:05; 0:3)

środa, 21 lutego

*CSKA Moskwa - Crvena Zvezda Belgrad 1:0 (1:0); pierwszy mecz 0:0

(PAP)

1. 1270kamilispolka 19.04.2018

Oficjalny skład kadry narodowej A w skokach narciarskich już znany

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny znaleźli się w kadrze narodowej A w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Polski Związek Narciarski ogłosił w środę oficjalne składy reprezentacji w niektórych dyscyplinach.

2. sito-riera 19.04.2018

Piłkarz Śląska Wrocław zdyskwalifikowany

Za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego musi zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

3. legia-arka-pp 19.04.2018

Legia rywalem Arki w finale Pucharu Polski

Piłkarze Legii zmierzą się z Arką w zaplanowanym na 2 maja w Warszawie finale Pucharu Polski.

4. milik-trzeci-gol 19.04.2018

Trzeci ligowy gol Milika w tym sezonie

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli, a jego zespół pokonał przed własną publicznością Udinese 4:2 w 33. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

5. coupe-de-france 19.04.2018

Broniące trofeum PSG awansowało do finału

Zdobywca Pucharu Francji w ostatnich trzech sezonach Paris Saint-Germain jest o krok od triumfu w tych rozgrywkach po raz kolejny. W środę stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Caen 3:1 w półfinale.

6. ronaldo-dmucha 19.04.2018

Remis Realu, porażka Valencii

Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Athletic Bilbao 1:1 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy, ale mimo tego umocnili się na trzeciej pozycji. Porażkę u siebie z Getafe 1:2 poniosła bowiem czwarta w tabeli Valencia.

7. fifa 19.04.2018

Islandia zostanie przeegzaminowana przez twórcę swoich sukcesów

Najważniejszy mecz towarzyski przed piłkarskim mundialem w Rosji Islandia rozegra 2 czerwca w Reykjaviku, a przeciwnikiem będzie Norwegia prowadzona przez Szweda Larsa Lagerbaecka nazywanego "twórcą islandzkiego cudu".

8. var 19.04.2018

VAR na Mistrzostwach Świata w Rosji

Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) kibice oglądający w Rosji mecze mistrzostw świata (14 czerwca - 15 lipca) będą mogli zobaczyć na stadionowych ekranach powtórki sytuacji, w których interweniuje dodatkowy sędzia mający dostęp do systemu VAR.