Besiktas-Bayern 1:3 - słaby mecz Lewego

15.03.2018
lewandowski-na-trawie

Awans do ćwierćfinału przypieczętował Bayern Monachium pokonując na wyjeździe Besiktas 3:1. W zespole gości do 68. minuty grał Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski w pierwszym spotkaniu zdobył dwie bramki, ale został ukarany żółtą kartką. W przypadku drugiego kartonika w Stambule, zabrakłoby go w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Dlatego jego występ w środowym rewanżu stał pod znakiem zapytania. Tym bardziej, że niemiecki zespół przystępował do meczu w Stambule z solidną zaliczką.

Jupp Heynckes zapowiedział jednak, że wystawi potencjalnie najmocniejszy skład, bo liczy się tylko zwycięstwo. Po meczu w Stambule 72-latek został pierwszym trenerem, który odniósł 11 zwycięstw z rzędu prowadząc zespół w Lidze Mistrzów. W 2013 roku Heynckes poprowadził Bayern do triumfu w Champions League i odszedł z klubu. Pod koniec września ubiegłego roku zastąpił jednak Carlo Ancelottiego i kontynuuje zwycięską passę w tych rozgrywkach prowadząc bawarski klub.

Losy awansu praktycznie były rozstrzygnięte już przed rewanżem. Po pierwszej połowie goście prowadzili 1:0 po bramce Thiago Alcantary, który wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Muellera. W 35. minucie Alcantara opuścił boisko z powodu kontuzji stawu skokowego. W czwartek zostanie poddany dokładnym badaniom.

Pół minuty po zmianie stron bramkę samobójczą strzelił Gokhan Gonul. Żywiołowo reagującej 40-tysięcznej publiczności na pocieszenie pozostał gol Vagnera Love'a w 59. minucie. Brazylijski napastnik wykorzystał błąd defensywy niemieckiego zespołu i leżąc pokonał bramkarza Svena Ulreicha.

Lewandowskiego w 68. minucie zastąpił Sandro Wagner, który zimą przeniósł się do Bayernu z TSG Hoffenheim. 30-letni napastnik w 84. minucie ustalił wynik spotkania na 3:1.

"W drugiej połowie nie kontrolowaliśmy wydarzeń na boisku. Gra była chaotyczna. Zbyt często traciliśmy kontrolę i uciekaliśmy się do fauli. Wygraliśmy daleko od domu, ale druga połowa naprawdę nie wyglądała dobrze" - przyznał Mueller.

We wtorek do kolejnej rundy awansowały AS Roma i Sevilla, a w ubiegłym tygodniu udział w ćwierćfinale zapewniły sobie Liverpool, Real Madryt, Juventus Turyn oraz Manchester City.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek o godz. 12 w Nyonie. Finał obecnej edycji LM zaplanowano na 26 maja w Kijowie.

(PAP)

1. russia14072018 15.07.2018

Żenujące zachowanie Rosjan w czasie dekoracji medalistów. Znaleźli parasol tylko dla jednej osoby

Piłkarze Francji po raz drugi w historii zostali mistrzami świata, w niedzielnym finale w Moskwie pokonując Chorwację 4:2. Dekoracja medalistów odbyła się w strugach ulewnego deszczu, a miliony widzów oglądały żenujące sceny z udziałem prezydentów Rosji, Francji i Chorwacji.

2. stadion14062018 15.07.2018

Francja czy Chorwacja? Już dzisiaj finał mundialu

O godz. 17 czasu polskiego na moskiewskich Łużnikach odbędzie się najważniejszy międzypaństwowy mecz piłkarski od 2014 roku, kiedy w finale mistrzostw świata w Brazylii Niemcy pokonały Argentynę. W tegorocznym mundialu w Rosji o trofeum zagrają Francja i Chorwacja.

3. 1270brzeczek 12.07.2018

Marek Rzepka: nie wierzę, że Boniek podjął decyzję lekkomyślnie

Były reprezentant Polski i piłkarz Lecha Poznań Marek Rzepka uważa, że wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji niesie pewne ryzyko. Jego zdaniem ma zbyt małe doświadczenie trenerskie, chociaż w Wiśle Płock pokazał, że zna się na fachu.

4. avantiultras12072018 12.07.2018

FIFA zakazuje zdjęć kobiet w transmisjach mundialu. „To poważniejszy problem od rasizmu”

Według działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej na trybunach piłkarskich jest zbyt wiele… pięknych kobiet. Zdaniem FIFA, są one zdecydowanie zbyt często eksponowane w transmisjach z wielkich imprez sportowych.

5. zlatko-dalic-12072018 12.07.2018

Awansował do finału, jednak cały sukces zawdzięcza Bogu. Piękne wyznanie selekcjonera

Wczorajszy półfinał pomiędzy Chorwacją, a Anglią zakończył się dość niespodziewanym triumfem ekipy z Bałkanów

6. jagger12072018 12.07.2018

Mick Jagger nie przyniósł szczęścia Anglii. Komu jeszcze?

„Pojechałem zobaczyć Anglię, ale Anglia przegrała” - śpiewa w jednej z piosenek lider The Rolling Stones Mick Jagger. W środę kibicował swoim rodakom w półfinale mistrzostw świata w Moskwie i… znowu przegrali - z Chorwacją 1:2 po dogrywce.

7. windsurfing11072018 11.07.2018

Sukces polskich windsurferów. Wracają z mistrzostw europy z medalami

Zakończyły się rozgrywane w Pucku pierwsze w historii światowego żeglarstwa regaty o randze mistrzowskiej w klasie Formuła Windsurfing Foil. Wśród medalistów wyróżniają się Polacy.

8. vida-11072018 11.07.2018

Chorwacki defensor znów obraził Serbów i Rosjan? Krzyczał „Sława Ukraine” i „Belgrad płonie”

Domogoj Vida stał się bohaterem mediów społecznościowych po nagraniu krótkiego filmu, w którym komentował zwycięstwo reprezentacji Chorwacji nad Rosją.