Bayern zapewnił sobie szósty z rzędu tytuł

09.04.2018
bayern-celebruje

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Augsburgiem 4:1 piłkarze Bayernu Monachium zapewnili sobie szósty z rzędu, a 28. w historii tytuł mistrzów Niemiec. W sobotnich derbach Bawarii goście wystąpili w częściowo rezerwowym składzie, nie grał m.in. Robert Lewandowski.

Podopieczni Juppa Heynckesa nie najlepiej rozpoczęli spotkanie w Augsburgu. W 18. minucie bramkarz Sven Ulreich wygrał sytuację sam na sam z Wenezuelczykiem Sergio Cordovą, ale wybijając piłkę trafił prosto w twarz wracającego we własne pole karne Niklasa Suele. Gospodarze w ten kuriozalny sposób objęli prowadzenie.

Później jednak nie mieli nic do powiedzenia. W 32. minucie do siatki trafił Francuz Corentin Tolisso, chwilę później Kolumbijczyk James Rodriguez, a w drugiej połowie także Holender Arjen Robben i Sandro Wagner.

Po 29 meczach Bayern ma 72 punkty i o 20 wyprzedza wicelidera Schalke 04 Gelsenkirchen. Zespół z Zagłębia Ruhry o 18.30 zmierzy się na wyjeździe z Hamburgerem SV, ale nie ma już szans na dogonienie Bawarczyków w tabeli.

"To jest zawsze niezwykła chwila. Wiemy, że nikt już nam nie zabierze tytułu, to dla nas niezwykle ważne" - cieszył się obchodzący w sobotę 35. urodziny Francuz Franck Ribery.

Bayern ma wciąż szansę na potrójną koronę w tym sezonie. We wtorek wygrał na wyjeździe z Sevillą 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów (rewanż w środę), a w połowie kwietnia rywalizować będzie w półfinale Pucharu Niemiec.

We wszystkich trzech rozgrywkach triumfował poprzednio w 2013 roku, kiedy trenerem też był Heynckes. Doświadczony szkoleniowiec wrócił na ławkę monachijczyków w październiku 2017 roku, zastępując zwolnionego Włocha Carlo Ancelottiego. Jak zapowiedział, po tym sezonie definitywnie zakończy karierę.

W innym sobotnim spotkaniu pierwsze zwycięstwo od 28 stycznia odnieśli piłkarze VfL Wolfsburg, wciąż bez kontuzjowanego Jakub Błaszczykowskiego. "Wilki" pokonały na wyjeździe Freiburg 2:0. W zespole gospodarzy w 81. minucie na boisko wszedł Bartosz Kapustka, a rezerwowym bramkarzem był Rafał Gikiewicz.

(PAP)

1. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

2. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

3. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

4. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

5. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

6. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.

7. Aleksandra-Jagielo 20.04.2018

Aleksandra Jagieło zakończyla karierę

Dwukrotna mistrzyni Europy siatkarka Aleksandra Jagieło postanowiła zakończyć karierę. "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść' - powiedziała w czwartek po meczu, w którym jej BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pokonał u siebie Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:0.

8. fogo-unia-leszno 20.04.2018

Złoty Kask żużlowca Fogo Unii

Żużlowiec Fogo Unii Leszno Jarosław Hampel wygrał w Pile turniej finałowy o Złoty Kask. To pierwszy triumf dwukrotnego indywidualnego wicemistrza świata w tej imprezie. Drugi był Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów), a trzeci Janusz Kołodziej (Fogo Unia).