Arkadiusz Milik na okładce "Corriere dello Sport"

10.04.2018
napoli-milik

Arkadiusz Milik doceniony przez włoskie media po tym jak strzelił gola dla Napoli, które pokonało u siebie Chievo Verona 2:1 w niedzielnym meczu 31. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Wszystkie najciekawsze wydarzenia meczu w Neapolu miały miejsce po przerwie. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 51. minucie, ale rzutu karnego nie wykorzystał Belg Dries Mertens.

Od 52. minuty w barwach gości grał Stępiński, a dwanaście minut później na boisku w ekipie gospodarzy pojawił się Milik, który kilka tygodni temu wrócił do gry po prawie półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. I właśnie polscy napastnicy wystąpili w głównych rolach.

W 73. minucie Stępiński popisał się efektownym strzałem z ok. 13 metrów w tzw. okienko, strzelając swojego trzeciego gola w tym sezonie Serie A. Goście objęli więc niespodziewanie prowadzenie, ale ich radość trwała niewiele ponad kwadrans.

Pod koniec spotkania dwa ciosy zadali gospodarze. W 89. minucie po dośrodkowaniu Lorenzo Insigne skutecznym uderzeniem głową popisał się Milik. To jego drugi gol w tym sezonie Serie A, a pierwszy od 19 sierpnia.

W doliczonym czasie gry Napoli zdobył zwycięską bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki skoczył m.in. Milik, a po chwili trafiła ona do Amadou Diawary. Gwinejczyk oddał precyzyjny strzał, zapewniając swojej ekipie trzy punkty. Niektóre źródła przypisują asystę przy tym golu polskiemu napastnikowi, inne uznają, że piłkę dotknął naciskany przez Milika jeden z zawodników Chievo.

Od 70. minuty w ekipie Napoli wystąpił Piotr Zieliński.

Dzięki zwycięstwo wicelider z Neapolu ma 77 punktów i zmniejszył stratę do Juventusu do czterech. Broniący tytułu zespół z Turynu, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, dzień wcześniej pokonał na wyjeździe ostatnie w tabeli Benevento 4:2, a trzy gole uzyskał Argentyńczyk z polskimi korzeniami Paulo Dybala.

Również w sobotę bramkę dla SPAL Ferrara, pierwszą w sezonie, zdobył obrońca reprezentacji Polski Thiago Cionek. Beniaminek Serie A zremisował u siebie z Atalantą Bergamo 1:1.

Celna główka Milika stała się gorącym tematem poruszanym przez ostatnie dni we włoskich mediach, a największa włoska gazeta sportowa "Corriere dello Sport" umieściła triumfującego Polaka na okładce pisma. Inne gazety również rozpisują się o mocnym powrocie Milika po doznanej kontuzji. Pojawiają się nawet grafiki z różnymi ustawieniami Napoli, w tym z Milikiem na czele ofensywy zespołu.

(PAP/mp)

1. legia-wisla 23.04.2018

Legia Warszawa zrewanżowała się Wiśle Kraków za niedawną porażkę na Łazienkowskiej

"Biała Gwiazda" nie potrafi wywalczyć trzech punktów w starciach na własnym boisku ze stołecznym zespołem już od blisko pięciu lat.

2. ekstraklasa-koszykarek 23.04.2018

Trener koszykarek: cały zespół zapracował na sukces

Trener Artego Bydgoszcz Tomasz Herkt po wygranej ze Ślęzą Wrocław 85:54 w piątym półfinałowym meczu play off ekstraklasy koszykarek przyznał, że na sukces w postaci awansu do finału zapracował cały zespół. "Fajnie dzieliliśmy się dziś piłką" - dodał.

3. maja-wloszczowska 23.04.2018

Srebro Mai Włoszczowskiej

Maja Włoszczowska, dwukrotna srebrna medalistka olimpijska w kolarstwie górskim, zdobyła w niedzielę we włoskiej miejscowości Splimbergo srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB.

4. sandecja-arka 23.04.2018

Zwycięstwa Sandecji i Legii w 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0 w najciekawszym spotkaniu 32. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. W innym niedzielnym meczu Sandecja Nowy Sącz wygrała w Niecieczy z Arką Gdynia 3:1 odnosząc pierwsze zwycięstwo od 21. kolejek.

5. budzinauskas 23.04.2018

Budzinauskas: wyszarpaliśmy play off zębami

Dzięki wygranej w niedzielę w Sopocie z Treflem 76:64 w ostatnim meczu sezonu zasadniczego koszykarze Kinga awansowali do play off ekstraklasy. "Wyszarpaliśmy to zwycięstwo zębami i łokciami" - powiedział trener szczecińskiej drużyny Mindaugas Budzinauskas.

6. michal-kwiatkowski-kwiatki 23.04.2018

Kwiatkowski: kolarstwo jest pełne niespodzianek

Michał Kwiatkowski zakończył pierwszą część sezonu 29. miejscem w klasyku Liege-Bastogne-Liege, który miał być jego głównym wiosennym celem.

7. polska-wlochy-ice-hockey 23.04.2018

Polacy przegrali z Włochami 1:3

Polacy przegrali w Budapeszcie z Włochami 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) w swoim pierwszym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie.