Anglik Nick Miller rzucił młotem dalej aniżeli Paweł Fajdek

08.04.2018
miller

Paweł Fajdek krótko był liderem tegorocznej światowej listy wynikiem 79,43 uzyskanym w Miami na Florydzie. Podczas Igrzysk Commonwealthu w Gold Coast w Australii Nick Miller rzucił młotem na odległość 80,26 poprawiając o 2,71 m należący do niego rekord Wielkiej Brytanii.

W bezpośrednich rywalizacjach ani razu nie zdołał pokonać Fajdka. W ubiegłorocznych mistrzostwach globu w Londynie Miller zajął szóste miejsce w finale wygranym przez zawodnika Klubu Sportowego Agros Zamość. Wcześniej w drużynowych mistrzostwach Europy w Villeneuve d'Ascq Fajdek uzyskał 78,29, a Brytyjczyk 76,65.

W pierwszym dniu lekkoatletycznych zawodów w Gold Coast mistrz świata w pchnięciu kulą Tom Walsh osiągnął w kwalifikacjach odległość 22,45. Nowozelandczyk zamierza w finale poprawić rekord globu, który wynosi 23,12 i należy do Amerykanina Randy'ego Barnesa.

(PAP)

1. polska-slowenia 23.04.2018

Polska zagra ze Słowenią w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie

W poniedziałek w Budapeszcie Polacy w swoim drugim meczu w mistrzostwach świata dywizji 1A w hokeju na lodzie zagrają ze Słowenią. Obie drużyny rozpoczęły turniej od porażek 1:3. Biało-czerwoni ulegli Włochom, a Słoweńcy niespodziewanie Brytyjczykom.

2. sailing 23.04.2018

16 Polaków w PŚ w żeglarstwie we Francji

Ponad 650 zawodników z 46 krajów rywalizować będzie od wtorku do niedzieli w 11 klasach olimpijskich w 50. regatach Pucharu Świata we francuskim Hyeres. W gronie 16 polskich żeglarzy są medaliści tej imprezy - windsurferzy Zofia Klepacka, Piotr Myszka i Paweł Tarnowski.

3. fifa-stop 20.04.2018

Europosłowie wzywają do bojkotu Mistrzostw Świata w Rosji, 1/3 to Polacy!

Grupa 60 europosłów z różnych krajów i grup politycznych wystosowała list do rządów wszystkich państw Unii Europejskiej z apelem o bojkot tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Jedna trzecia sygnatariuszy to Polacy.

4. arsene 20.04.2018

Po prawie 22 latach trener Wenger opuszcza Arsenal

Z końcem obecnego sezonu Arsene Wenger przestanie być trenerem piłkarzy Arsenalu Londyn. Pełnił tę funkcję od 1 października 1996 roku i trzykrotnie zdobył z "Kanonierami" mistrzostwo Anglii. Nazwisko jego następcy nie jest jeszcze znane.

5. tennis-rafael-nadal 20.04.2018

Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału ATP w Monte Carlo

Lider światowego rankingu tenisistów Hiszpan Rafael Nadal awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 na ziemnych kortach w Monte Carlo. W czwartek łatwo pokonał Rosjanina Karena Chaczanowa 6:3, 6:2.

6. chess 20.04.2018

Kulon siódma, Rosjanka Gunina złotą medalistką

Klaudia Kulon (LKS Wrzos Międzyborów) zajęła siódme, a Karina Szczepkowska (MKSz Rybnik) 13. miejsce w mistrzostwach Europy kobiet w szachach w Wysokich Tatrach na Słowacji. Po raz trzeci w karierze tytuł zdobyła Rosjanka Walentina Gunina.

7. czarnecki-siatkowka 20.04.2018

Ryszard Czarnecki wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Ryszard Czarnecki został wiceprezesem Polskiego Związku Piłki Siatkowej ds. międzynarodowych. W wyniku głosowania dołączył razem z Piotrem Stolarskim do Zarządu PZPS, a także wszedł do Prezydium związku.

8. marco-haller 20.04.2018

Austriacki kolarz Marco Haller potrącony przez samochód

Austriacki kolarz Marco Haller został w trakcie treningu potrącony przez samochód i nie będzie mógł startować przez wiele miesięcy - poinformowała w czwartek jego grupa Katiusza. 27-letni zawodnik ma poważnie uszkodzone kolano i złamaną kość udową lewej nogi.