1:3 - szanse na awans topnieją?

27.07.2017
17726174

Legia Warszawa przegrała 1:3 z FK Astaną. Styl gry polskich zawodników pozostawiał w Astanie wiele do życzenia. Od pierwszych minut warszawski klub skupiał się na oddalaniu przeciwnika od własnego pola karnego. Zajmując się defensywą, Legioniści nie korzystali jednak z okazji do kontrataku.

Pierwszą połowę meczu Legia spędziła skupiając się na obronie, pozostawiając gospodarzom pole do rozgrywania meczu na własnych zasadach. W pierwszych dwudziestu minutach rozgrywki Astana nie wykorzystywała jednak tej okazji w pełni - oddali jeden strzał i to w dodatku niecelny. Pierwsza warta uwagi akcja przeprowadzona została przez Legię. W 28. minucie Kucharczyk trafił prosto w… bramkarza. Przejście do ataku skutkowało niestety dziurami w obronie, co poskutkowało pierwszą bramką dla gospodarzy w wykonaniu Đorđe Despotovicia Kabangi. Drugi gol strzelony został tuż przed przerwą przez byłego zawodnika Zawiszy Bydgoszcz, Iwana Majewskiego. Strzał padł zza pola karnego.

Po przerwie zespół Magiery zmienił wreszcie sposób prowadzenia gry, przechodząc do ataku. Pierwszy strzał, po podaniu Kaspera Hämäläinena, oddał z pola karnego Moulin. W 48. minucie Guilherme zagroził gospodarzom z lewej strony pola karnego, jednak Mokin odbił piłkę na rzut nożny.

Astana nie pozostała dłużna. W 52. minucie Twumasi strzrzelił tuż przy słupku bramki Malarza. Celny strzał padł ponownie spod buta Juniora Kabangi, jednakże sędzie zasygnalizował spalonego. Kolejna groźna ofensywa Kabangi miała miejsce kwadrans później, kiedy to podał piłkę do Twumasiego. Po odbiciu przez Malarza Pazdan wybił jednak piłkę z linii bramkowej.

Legii udało się strzelić w 78. minucie, kilkanaście minut po wprowadzeniu na boisko Cristiana Pasquato. Strzelcem był Armando Sadiku, również wprowadzony z ławki.

Ostatnia bramka padła w doliczonym czasie. Do dwubramkowego prowadzenia i ostatecznego wyniku 3:1 po stronie gospodarzy przyczynił się ponownie Kabanga, który podał celnie do Twumasiego, a ten uderzył nie do obrony i piłka od słupka wpadła do bramki.

Podczas całego spotkania zauważalne było odejście od strategii gry zapowiadanej przez Magierę. Postawiono na prostopadłe podania w kierunku Michała Kucharczyka. Kibice suchej nitki nie pozostawili na defensywie Legii. Uwadze nie uszedł brak zdecydowania i liczne błędy polskich zawodników.

Wynik środowego starcia stawia w trudnej sytuacji Legionistów, których szanse na awans istotnie zmalały. Rewanż odbędzie się 2 sierpnia na boisku Legii Warszawa.

MP

1. 1270kamilispolka 19.04.2018

Oficjalny skład kadry narodowej A w skokach narciarskich już znany

Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jakub Wolny znaleźli się w kadrze narodowej A w skokach narciarskich na sezon 2018/19. Polski Związek Narciarski ogłosił w środę oficjalne składy reprezentacji w niektórych dyscyplinach.

2. sito-riera 19.04.2018

Piłkarz Śląska Wrocław zdyskwalifikowany

Za naruszenie nietykalności cielesnej sędziego musi zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

3. legia-arka-pp 19.04.2018

Legia rywalem Arki w finale Pucharu Polski

Piłkarze Legii zmierzą się z Arką w zaplanowanym na 2 maja w Warszawie finale Pucharu Polski.

4. milik-trzeci-gol 19.04.2018

Trzeci ligowy gol Milika w tym sezonie

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli, a jego zespół pokonał przed własną publicznością Udinese 4:2 w 33. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej.

5. coupe-de-france 19.04.2018

Broniące trofeum PSG awansowało do finału

Zdobywca Pucharu Francji w ostatnich trzech sezonach Paris Saint-Germain jest o krok od triumfu w tych rozgrywkach po raz kolejny. W środę stołeczny zespół pokonał na wyjeździe Caen 3:1 w półfinale.

6. ronaldo-dmucha 19.04.2018

Remis Realu, porażka Valencii

Piłkarze Realu Madryt zremisowali u siebie z Athletic Bilbao 1:1 w 33. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy, ale mimo tego umocnili się na trzeciej pozycji. Porażkę u siebie z Getafe 1:2 poniosła bowiem czwarta w tabeli Valencia.

7. fifa 19.04.2018

Islandia zostanie przeegzaminowana przez twórcę swoich sukcesów

Najważniejszy mecz towarzyski przed piłkarskim mundialem w Rosji Islandia rozegra 2 czerwca w Reykjaviku, a przeciwnikiem będzie Norwegia prowadzona przez Szweda Larsa Lagerbaecka nazywanego "twórcą islandzkiego cudu".

8. var 19.04.2018

VAR na Mistrzostwach Świata w Rosji

Decyzją Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) kibice oglądający w Rosji mecze mistrzostw świata (14 czerwca - 15 lipca) będą mogli zobaczyć na stadionowych ekranach powtórki sytuacji, w których interweniuje dodatkowy sędzia mający dostęp do systemu VAR.