Jedynie prawda jest ciekawa

Tragiczny bilans długiego weekendu

07.06.2015

Od środy – kiedy rozpoczął się długi weekend – na drogach zginęło 30 osób, 433 zostały ranne, natomiast aż 12 osób utonęło. Według informacji policji, na drogach w całym kraju doszło do 355 wypadków. Zatrzymanych zostało 1092 nietrzeźwych kierowców.

Jak jednak informuje w rozmowie z Polskim Radiem komisarz Mariusz Góra z Komendy Głównej Policji, wszystkie te dane są niższe niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Trwają weekendowe powroty. Jak podaje policja o bezpieczeństwo na drogach dbać będzie więcej funkcjonariuszy. - Jedźmy ostrożnie przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze – podkreśla Mariusz Góra.

Marek Konkolewski z Komendy Główej Policji przypomina, że do tragicznych wypadów dochodzi najczęściej podczas pięknej słonecznej pogody.

Mimo rozpoczęcia sezonu letniego, nad wodą zginęło aż 12 osób. W czwartek utonęła jedna, w piątek - 6, a w sobotę - 3. W tym roku w całym kraju utonęły już 44 osoby – podaje Informacyjna Agencja Radiowa.

Natomiast według danych z policji, od początku maja do 6 czerwca utonęły już 42 osoby. W ubiegłym roku w polskich wodach utonęło 646 osób. Choć to o 63 osoby mniej, niż w 2013 roku, to liczba śmiertelnych ofiar utonięcia jest ciągle niepokojąco wysoka.

W niedzielę rano płetwonurkowie wyłowili z Zalewu Bagry ciało 25 latka, a nad Kryspinowem odnaleźli zwłoki 28 latka. Młodzi mężczyźni byli poszukiwani od wczorajszego wieczora.

O ostrożność i rozwagę nad wodą zaapelowała policja: „Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.  Przy okazji letnich wycieczek i aktywnego wypoczynku - o tragedię nietrudno. Policja przypomina o podstawowych zasadach, które obowiązują podczas pobytu w okolicach jezior.”  

mmil/Polskie Radio/IAR/policja.pl

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook