Jedynie prawda jest ciekawa

TNS Polska: 67 proc. Polaków uważa, że sprawy idą w złym kierunku

24.02.2014

Nieznacznie lepsze były wyniki sondażu sprzed miesiąca - zaznacza TNS Polska - liczba pozytywnych ocen zmniejszyła się o 2 pkt proc., a negatywnych wzrosła o 4 pkt.

67 proc. Polaków ankietowanych przez TNS Polska uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. 19 proc. badanych prezentuje przeciwny pogląd, a 14 proc. nie ma zdania - wynika z lutowego sondażu ośrodka. W porównaniu do stycznia oceny niewiele się zmieniły.

Dwie trzecie badanych (66 proc.) uważa, że polska gospodarka jest w kryzysie (45 proc. uważa, że w lekkim, a 21 proc. - że w głębokim). 29 proc. Polaków jest zdania, że gospodarka rozwija się (27 proc. ocenia, że powolnie, a 2 proc., że dynamicznie). Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało 5 proc. ankietowanych.

Nieznacznie lepsze były wyniki sondażu sprzed miesiąca - zaznacza TNS Polska - liczba pozytywnych ocen zmniejszyła się o 2 pkt proc., a negatywnych wzrosła o 4 pkt.

W ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia nie ulegną zmianie - uważa prawie połowa Polaków (46 proc.). 31 proc. badanych przez TNS Polska sądzi, że w najbliższych trzech latach sytuacja zmieni się na gorsze (25 proc. mówi o "pewnym", a 6 proc. o "znacznym" pogorszeniu sytuacji). 18 proc. sądzi, że nastąpi "pewna poprawa", a 5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Wyniki uzyskane w lutym nie odbiegają znacząco od tych uzyskanych miesiąc wcześniej - zaznacza TNS Polska.

TNS Polska pytał też o możliwość znalezienia pracy w Polsce. 74 proc. badanych odpowiedziało, że w ich ocenie jest to trudne (54 proc. ankietowanych wskazało taką opcję) lub w ogóle niemożliwe (uważa tak 20 proc.). 22 proc. Polaków jest odmiennego zdania, ale prawie wszyscy wskazali odpowiedź, że można bez większych kłopotów znaleźć pracę, choć może niekoniecznie taką, jaką by się chciało.

TNS Polska przeprowadził sondaż w okresie od 7 do 13 lutego na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie tysiąca mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

PAP/Wuj

fot. sxc.hu

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook