Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pozostałe artykuły

 1. 12.03.2012

  Archiwa wracają do spadkobierców, państwo traci

  Archiwa Państwowe mogą stracić cenne archiwalia na rzecz ich dawnych właścicieli - spadkobierców arystokratycznych rodów. Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych alarmuje, że obecnie w tej sprawie ukształtowała się niekorzystna linia sądowego orzecznictwa.

 2. 09.03.2012

  Kobiece kwoty w Europie

  Kwestia dostępu kobiet do stanowisk kierowniczych jest problemem w wielu krajach europejskich. Jedne stosują rozwiązania kwotowe, inne wprowadzenie kwot rozważają, zachęcając zarazem pracodawców, by z własnej woli poprawili sytuację kobiet w tym względzie.

 3. 08.03.2012

  Kiedy można odmówić szefowi?

  Trzeba umieć asertywnie odmówić szefowi, który nadmierne obciąża pracą - takim stwierdzeniem Sądu Najwyższego skończyła się sprawa dyscyplinarna sędzi obwinionej o to, że przedłużyła - choć nie miała prawa - areszt podejrzanej o zabójstwo. Sędzia kary nie poniosła.

 4. 07.03.2012

  Chińska strategia według USA

  Stratfor udostępnił we wtorek raport na temat strategicznych interesów Chin, wyróżniając bezpieczeństwo wewnętrzne, utrzymanie popytu na eksport oraz kontrolowanie szlaków morskich i sąsiednich państw buforowych. Pekin daleki jest od realizacji tych wytycznych.

 5. 05.03.2012

  Przeciwdziałanie korupcji na "tróję"

  Korupcja w Polsce jest problemem, ale nie dramatycznym - uważają autorzy raportu z monitoringu mechanizmów przeciwdziałania korupcji, przygotowanego przez Transparency International i Instytut Spraw Publicznych.

 6. 05.03.2012

  Reforma poprzez likwidację

  Około 1500 placówek oświatowych - szkół, przedszkoli, burs, schronisk młodzieżowych - chcą zlikwidować samorządowcy. Wynika to z uchwał intencyjnych o zamiarze zamknięcia placówek; informacje zebrał PAP w piętnastu kuratoriach oświaty.

 7. 02.03.2012

  Podatek od kopalin to bubel prawny

  Najnowsza publikacja Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej poświęcona jest analizie rządowej propozycji wprowadzenia podatku od kopalin. Dokument nie zostawia suchej nitki na tym projekcie.

 8. 01.03.2012

  Wolimy równość

  Trzy czwarte Polaków (74 proc.) uważa, że równość jest ważniejsza niż wzrost gospodarczy; woli, aby w Polsce wszystkim poprawiało się powoli, lecz w podobnym stopniu - wynika z sondażu CBOS "Polacy o solidarności społecznej".

 9. 29.02.2012

  Szkoły za mało kształtują postawę przyszłych pracowników

  Zdaniem pracodawców szkoły zawodowe i uczelnie kładą zbyt mały nacisk na wykształcenie właściwych postaw u przyszłych pracowników, takich jak np. poczucie odpowiedzialności - wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Edukacyjnych.

 10. 27.02.2012

  To wierni utrzymują Kościół

  Finansowanie Kościoła w Polsce opiera się w ok. 80 proc. na ofiarach wiernych; wartość działalności społecznej Kościoła może być liczona w miliardach zł; roczne przychody parafii wynoszą od 30 tys. zł do 300-400 tys. zł - wynika z raportu przygotowanego przez KAI.

Facebook