Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pozostałe artykuły

 1. 25.01.2012

  Ściąganie z internetu nie szkodzi przemysłowi kulturalnemu

  Internauci, ściągający treści kulturowe - filmy, muzykę i książki - z sieci, są najczęściej klientami księgarń, sklepów muzycznych i widzami w kinie - wynika z raportu "Obiegi kultury. Społeczna cyrkulacja treści" przygotowanego przez Centrum Cyfrowe.

 2. 23.01.2012

  Czy grozi nam cyberwojna?

  Czy następna wojna rozpocznie się w cyberprzestrzeni? Czy takie zagrożenie dotyczy Polski? Jakie skutki może spowodować atak na krytyczną infrastrukturę państwa, w szczególności na takie obiekty jak elektrownie, banki lub sieć telekomunikacyjną?

 3. 23.01.2012

  "Financial Times": rząd Orbana powinien zachować ostrożność

  Cała ta historia odsłania znikomość środków nacisku, jakimi UE dysponuje w takich sytuacjach - pisze "FT".

 4. 20.01.2012

  Kary dla lekarzy są, chociaż ich nie ma

  Kary przewidziane dla lekarzy i aptekarzy za błędy w receptach wynikają obecnie z ustawy refundacyjnej. Nowela, która czeka na podpis prezydenta, ma znieść kary dla lekarzy; jednak w innych przepisach oraz umowach z NFZ są zapisy dotyczące odpowiedzialności lekarzy i aptekarzy.

 5. 19.01.2012

  Budowanie własnej siły

  Dobra polityka, to znaczy polityka realizująca dobro własnego narodu, zawsze jest rozpięta pomiędzy dwoma zadaniami. Pierwsze, to aktualne wyzwania, to administrowanie państwem i realizacja najpilniejszych zadań wynikających z aktualnej sytuacji.

 6. 19.01.2012

  Pesymizm firmowy

  Mimo rosnącej niepewności przedsiębiorstwa w dalszym ciągu dobrze oceniają swoją bieżącą sytuację, jednak oczekiwania firm cechuje rosnący pesymizm - wynika z badań koniunktury przeprowadzonych przez NBP.

 7. 18.01.2012

  Polscy europosłowie podzieleni w ocenach Schulza

  Polscy europosłowie różnią się w ocenach niemieckiego socjaldemokraty Martina Schulza, który we wtorek został przewodniczącym PE. SLD należący do tej samej rodziny politycznej jest zadowolony; PO - ostrożna. Wybór krytykują posłowie PiS i Solidarnej Polski.

 8. 17.01.2012

  Książki vs e-booki

  Opodatkowanie książek (5% VAT) i e-booków (23% VAT) to jeden z przykładów polskich absurdów podatkowych. Widać w nim jak w soczewce to jak przepisy mogą blokować rozwój innowacyjnej branży i szkodzić polskim konsumentom.

 9. 16.01.2012

  W kokpicie nie zarejestrowano głosu generała

  Biegli nie przypisali gen. Andrzejowi Błasikowi żadnej z zarejestrowanych wypowiedzi z kokpitu Tu-154M; nie ma też dowodów wykluczających obecność generała w kabinie - takie ustalenie ekspertyzy fonoskopijnej zaprezentowała w poniedziałek prokuratura wojskowa.

 10. 13.01.2012

  Maleją różnice między cenami mieszkań

  Znacznie zmalały różnice między cenami, które proponują sprzedający mieszkania, a cenami, po jakich rzeczywiście dochodzi do transakcji. Zdaniem analityków spadek cen ofertowych wymusił zastój na rynku nieruchomości.

Facebook