Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pozostałe artykuły

 1. 23.12.2011

  Wolności zgromadzeń mamy w sam raz

  Większość Polaków twierdzi, że "mamy tyle wolności zgromadzeń, ile powinniśmy mieć", zaś 16 procent badanych uważa, że mamy jej "za dużo", a niemal tyle samo, że "za mało".

 2. 22.12.2011

  Jest źle - wydajność wzrasta sprzedaż też

  Bezrobocie w listopadzie wyniosło 12,1 proc. Ale wzrosła wydajność i sprzedaż detaliczna

 3. 20.12.2011

  Polska lokalna zadłużona

  W ostatnich dniach mijającego roku samorządy polskich miast informują o planowanych na 2012 r. budżetach. Większość miast, żeby przetrwać, będzie musiała się zadłużyć. Ale dług nie może być wyższy niz 60 proc. rocznych przychodów gminy. W przeciwnym razie wybrane władze zastapi zarząd komisaryczny.

 4. 19.12.2011

  Co dalej z Koreą Płn

  Z ostrożnym optymizmem świat spogląda na Koreę Płn. po śmierci jej przywódcy Kim Dzong Ila. Możliwa jest zarówno destabilizacja w regionie podczas przejmowania władzy przez jego syna, jak i nowy dyplomatyczny start - pisze w poniedziałek AP.

 5. 15.12.2011

  Przybywa pesymistów

  Nastroje społeczne pogarszają się. Częstsze niż w listopadzie jest przekonanie, że pogorszy się ogólna sytuacja w kraju, co odbije się na jakości życia respondentów - pokazuje grudniowy sondaż CBOS.

 6. 14.12.2011

  Sieć sprzyja wykorzystywaniu dzieci

  Rozwój internetu miał istotny wpływ na zwiększenie skali i zasięgu przestępstw związanych z seksualnym wykorzystaniem i przemocą wobec dzieci. Trzeba wzmocnić prawo i je egzekwować - podkreślają autorzy raportu UNICEF na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.

 7. 11.12.2011

  Żołnierze masowo odchodzą do cywila

  W tym roku z wojska odeszło ok. 7 tys. żołnierzy. Ponad 5,7 tys. z nich zrobiło to na własną prośbę. W ostatniej dekadzie nie zdarzyło się, by tak wielu zawodowych wojskowych z własnej woli pożegnało się z armią. - To problem dla wojska - uważa szef MON Tomasz Siemoniak.

 8. 09.12.2011

  Polscy przedsiębiorcy optymistami

  W przeciwieństwie do większości krajów UE, polscy producenci nie obawiają się tak bardzo niepewnej sytuacji na światowych rynkach, na następny rok prognozują wzrost aktywności biznesowej, zatrudnienia oraz inwestycji - stwierdza raport firmy doradczej KPMG.

 9. 07.12.2011

  Polskie szkoły nie gorsze niż litewskie

  Poziom polskich szkół na Wileńszczyźnie jest porównywalny z sąsiadującymi szkołami litewskimi, a często nawet wyższy - wynika z badań opublikowanych w środę w Wilnie.

 10. 06.12.2011

  Ponad 2 mln osób w Polsce ma problemy ze spłatą długów

  Prawie 2,1 mln osób w Polsce ma problemy ze spłatą zobowiązań - wynika z najnowszego, 18. raportu InfoDług, przygotowanego przez BIG InfoMonitor. Rekordzista, mieszkaniec województwa mazowieckiego, ma do spłacenia ponad 95 mln zł.

Facebook