Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pozostałe artykuły

 1. 27.02.2012

  To wierni utrzymują Kościół

  Finansowanie Kościoła w Polsce opiera się w ok. 80 proc. na ofiarach wiernych; wartość działalności społecznej Kościoła może być liczona w miliardach zł; roczne przychody parafii wynoszą od 30 tys. zł do 300-400 tys. zł - wynika z raportu przygotowanego przez KAI.

 2. 26.02.2012

  Rynek pracy: nadzieje i prognozy

  Bezrobocie w Polsce rośnie, jednak w niektórych regionach w najbliższym czasie przybędzie nowych miejsc pracy. Zatrudnienie znajdą zarówno osoby o mniejszych kwalifikacjach, jak i specjaliści w poszczególnych branżach.

 3. 24.02.2012

  Oto największe buble ostatnich lat

  - Zero tolerancji dla usterek - zapowiedział wczoraj minister transportu i infrastruktury Sławomir Nowak komentując informacje o pękającej nawierzchni budowanej autostrady A2. Jednak to, co stało się na tej budowie, to zaledwie wierzchołek góry lodowej.

 4. 23.02.2012

  Bezrobocie rośnie, koniunktura spada

  W styczniu wzrosło bezrobocie. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w ubiegłym miesiącu bez pracy było 13,2 proc. osób w wieku produkcyjnym.

 5. 22.02.2012

  Polacy na skraju załamania nerwowego

  Kondycja psychiczna Polaków nie jest dobra; na co dzień jesteśmy smutni lub źli, patrzymy pesymistycznie w przyszłość. Wynika to m.in. z poczucia braku stabilności i lęku o to, co nas czeka - ocenia psychiatra prof. Janusz Heitzman.

 6. 21.02.2012

  ACTA to przejaw arogancji władzy

  Spadające sondaże PO i dystans wobec umowy ACTA ze strony m.in. Niemiec przekonały do wycofania się Donalda Tuska z próby ograniczenia wolności słowa przez nałożenie knebla na Internet pod pretekstem ochrony praw własności intelektualnej.

 7. 20.02.2012

  Jedną trzecią dochodu oddajemy państwu

  Czteroosobowa rodzina, która osiąga dochód na poziomie średniej krajowej, czyli ponad 7 tys. zł brutto, prawie jedną trzecią zarobionych pieniędzy oddaje państwu w formie PIT, składek ZUS, VAT i akcyzy. Suma tych obciążeń przekracza 2,5 tys. zł w miesiącu.

 8. 17.02.2012

  Lekarze krytykują nowe przepisy dotyczące recept

  Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej negatywnie zaopiniowało projekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie recept. Według NRL proponowane rozwiązania nakładają na medyków nieuzasadnione obowiązki biurokratyczne.

 9. 16.02.2012

  Solidarność jest najważniejsza

  61 proc. ankietowanych Polaków uważa, że warto stawiać na solidarność międzyludzką; 31 proc. - że ponad wrażliwość na potrzeby innych należy przekładać indywidualizm, walcząc tylko o swoje sprawy - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

 10. 15.02.2012

  NFOŚ bezzasadnie zabrał dotację Fundacji Lux Veritatis

  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska bezzasadnie pozbawił Fundację Lux Veritatis dotacji na odwierty geotermalne - zeznała w sądzie Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowa Fundacji, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk. Ujawniła też majątek Fundacji.

Facebook