Jedynie prawda jest ciekawa

Sprawy Polski idą w złym kierunku

27.12.2012

Większość, bo aż 69 proc. Polaków uważa, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku. Zaledwie 20 proc. jest przeciwnego zdania, a 11 proc. nie ma wyrobionego zdania. Takie dane przynosi grudniowy sondaż Zespołu Badań Społecznych OBOP w TNS Polska.

 Oceny są na tym samym poziomie, co w listopadzie. Prawie trzy czwarte Polaków badanych przez TNS (74 proc.) jest zdania, że polska gospodarka znajduje się w kryzysie, przy czym 26 proc. określa go jako głęboki. Jedna piąta (20 proc.) uważa, że gospodarka rozwija się, ale jedynie 1 proc. określa ten rozwój jako dynamiczny. 6 proc. badanych nie ma zdania w tej sprawie. Grudniowe opinie również nie odbiegają znacząco od wyrażanych w listopadzie.

Według blisko połowy Polaków (48 proc.) w ciągu najbliższych trzech lat materialne warunki życia ludności pogorszą się, jedna trzecia (32 proc.) uważa, że będzie mniej więcej tak samo jak teraz, a według 16 proc. badanych sytuacja poprawi się.

Sondaż zrealizowano w dniach od 6 do 10 grudnia na 1000-osobowej ogólnopolskiej, losowej, reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku od 15 lat.

ansa/PAP

[fot.sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook