Jedynie prawda jest ciekawa

Polskie drogi gorsze niż w Zimbabwe

10.08.2013

Z danych Światowego Forum Ekonomicznego wynika, że jesteśmy pod względem dostępu do dróg, kolei i lotnisk za Namibią, czy Rwandą.Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie”, przygotowany przez ŚFE najnowszy Globalny Raport Konkurencyjności nie pozostawia złudzeń co do jakości polskiej infrastruktury.

Spośród 144 krajów notowanych w rankingu Polska znalazła się na 79. miejscu – między 78. Kazachstanem i 80. Kenią. Wyprzedzają nas m.in. Kazachstan, Namibia i Rwanda, a także większość krajów europejskich – podaje „GPC”.

Z raportu wynika, że  katastrofalnie na tle światowych standardów wypada polska sieć drogowa, ale z koleją i lotniskami jest niewiele lepiej.

- Mimo kolejnych otwieranych kawałków autostrad nasze drogi znalazły się na 124. miejscu za Bangladeszem, Etiopią, Zimbabwe i Wietnamem. Jeśli natomiast chodzi o lotniska, to zajmujemy 105. miejsce np. za Mali, Kambodżą i Tadżykistanem. Najwyższe miejsce, z trzech gałęzi transportu, zajmuje kolej – 77. pozycję, tylko pięć miejsc dalej niż Bangladesz – informuje „GPC”.

- Robimy się skansenem cywilizacyjnym. (...)Jak tak dalej pójdzie to część Polski stanie się „pustynią” – mówi Krzysztof Tchórzewski z PiS, wiceszef sejmowej Komisji Infrastruktury.

Zainteresował Cię artykuł? Śledź nas na Facebooku!  

JKUB/”GPC”

fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Słowa kluczowe:

drogi

,

autostrady

,

raport

,

lotniska

,

rynek kolejowy

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook