Jedynie prawda jest ciekawa

Polacy zadowoleni z 500+

17.05.2017

Większość rodaków uważa, że program pomógł rodzinom.

Polacy są zadowoleni z rządowego programu Rodzina 500 Plus. Jak wynika z badania Pollster dla SE.pl oraz telewizji NOWA, nasi rodacy uważają, że rządowy program pomógł im finansowo.

„Ponad 60 proc. badanych w sondażu Instytutu Badań Pollster dla Se.pl i telewizji NOWA TV uważa, że sztandarowy program rządu pomógł finansowo rodzinom” – czytamy na SE.pl.

Program wsparcia dla rodzin był pomysłem Jarosława Kaczyńskiego. To lider Prawa i Sprawiedliwości nalegał, by pieniądze były wypłacane już od kwietnia 2016 roku.

Przez wiele miesięcy opozycja i przychylne jej media mamiły Polaków wizją wzrostu patologii społecznej. Ich zdaniem, Polacy rządowe wsparcie będą wydadawać na alkohol. Prawda okazała się zupełnie inna.

„Ze statystyk wynika, że w całym kraju "wyłapano" raptem 700 rodzin, które źle wydają pieniądze” – pisze „Super Express”.

Za wprowadzenie i przebieg programu odpowiada Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na którego czele stoi minister Elżbieta Rafalska. Pieniądze wypłacane są polskim rodzinom już od roku. Jednym z najważniejszych efektów 500 Plus jest wyciągnięcie wielu polskich rodzin ze skrajnego ubóstwa.

Mly/se.pl

fot. [Fratria]
CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook