Jedynie prawda jest ciekawa

Polacy ratują życie na świecie

06.03.2014

Na świecie jest wiele miejsc w których panuje biega, głód i niedostatek. W wyniku konfliktów zbrojnych każdego dnia cierpią niewinni ludzie, do których pomocną dłoń wyciągają polscy lekarze. Zobacz gdzie nasi medycy ratują ludzkie życie.

Na portalu magazyny „Medycyna Praktyczna” ukazał się bardzo ciekawy tekst obrazujący poświęcenie, jakiego dokonują polscy lekarze podczas misji zagranicznych. Okazuje się, że nas medycy aktywnie uczestniczą w pomocy humanitarnej, dla ofiar wojen i biedy na całym świecie.

W 2014r., polscy lekarze udadzą się do Ugandy. Celem misji jest kontynuacja projektu: „Zwiększenie skuteczności diagnostyki oraz leczenia najczęstszych schorzeń chirurgicznych oraz zakaźnych, w tym przenoszonych drogą płciową, poprzez szkolenia lokalnej służby zdrowia oraz doposażenie szpitala w miejscowości Kakooge w Ugandzie”

Natomiast ubiegły rok zaowocował w kilka bardzo ważnych misji w Zambii, Gruzji, Jamajce czy Grecji. W historii wyjazdów misyjnych pojawiają się takie kraje jak Czad, Mauretania, Gwatemala czy Afganistan, gdzie polscy medycy udzielali pomocy ofiarom wojny. Podobnie było w 1999r., gdy wybuchła wojna w Kosowie.

Lekarze sami o swojej pracy dla innych narodów piszą tak:

„Lekarz z misji wraca do kraju, a wraz z nim jego zapał do bezinteresownej pomocy. Wrażliwy, empatyczny, z poczuciem misji. Nie musiał jechać, ale pojechał. Bo to nie jest tylko tak, że my coś dajemy innym w Ugandzie, na Jamajce, w Rumunii czy Gruzji, mówi Maria. To jest też tak, że te kraje, ich mieszkańcy wiele dają nam” - czytamy na stronach „Medycyny praktycznej”.

Medycyna Praktyczna, lz

[fot: sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook