Jedynie prawda jest ciekawa

Polacy jedzą najwięcej wędlin na świecie

02.07.2014

Zdaniem prof. dr hab. Andrzej Pisuli, eksperta Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP spożycie wędlin w Polsce stopniowo maleje, jednak nasi obywatele pozostają na pozycji lidera pod względem spożywanych plastrów szynki.

Według statystyk spożycie wędlin przez Polaków wynosi ok. 40 proc. spożywanego mięsa. To największy wskaźnik na świecie mówi serwisowi portalspozywczy.pl prof. dr hab. Andrzej Pisula. 

W Polsce mamy najszerszy asortyment przetworów mięsnych w Europie, od najlepszych do przypominających przetwory mięsne i być może dlatego nasi obywatele górują w rankingu. 

Jak czytamy na portalu, zakłady mięsny mają problem z produkcją bardzo szerokiego asortymentu. Często muszą w czasie jednej doby wyprodukować nawet 70 różnych produktów. 

A co z rynkiem “eko” mięsa?

Zdaniem profesora produkty mięsne ekologiczne są najtrudniejszym sektorem a ich produkcja nawet w Danii nie przekracza 3 proc. Dlatego w Polsce jeszcze bardzo długo pozostaną w niszy sprzedażowej. 

“Najbliższym czasie na rynku polskim najszybciej będzie rozwijała się produkcja szeroko rozumianej kategorii "fast food" - czytamy na portalu. 

portalspozywczy.pl, lz 

[fot: sxc.hu] 

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook