Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pesymistyczne nastroje polskich przedsiębiorców

12.12.2012

Aż 35 proc. firm spodziewa się pogorszenia sytuacji finansowej w 2013 r., zaledwie 18 proc. ma nadzieję na poprawę - wynika z raportu BIG, przygotowanego przez Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor SA.

Z badania wynika, że 46 proc. badanych przedsiębiorstw prognozuje, że sytuacja finansowa firmy nie ulegnie zmianie w 2013 r. 74 proc. firm nie zmieni poziomu wynagrodzeń w 2013 r.

"Zestawienie przewidywań polskich firm dotyczących zmian ich sytuacji finansowej z roku 2012 i przewidywań co do przyszłego roku pokazuje pesymistyczne nastroje. Trudno uznać oceny dotyczące minionego roku za optymistyczne, ale przyszły w prognozach ankietowych zapowiada się znacznie gorzej" - napisano w komentarzu do raportu.

Z badania wynika także, iż większość przedsiębiorstw (74 proc.) planuje pozostawienie poziomu wynagrodzeń bez zmian w przyszłym roku. 23 proc. przedsiębiorstw zwiększy budżet na płace, zaś 3 proc. go zmniejszy.

Raport wskazuje, że ponad połowa (55 proc.) firm pozostawi skalę działalności na obecnym poziomie. 35 proc. firm zwiększy ofertę bądź produkcję, zaś 10 proc. planuje zmniejszenie oferty lub produkcji.


PAP/kop
[fot. sxc.hu]
Słowa kluczowe:

firmy

,

przedsiębiorcy

,

spadek

,

nastroje

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook