Jedynie prawda jest ciekawa

Opóźnienia na chińskich lotniskach

12.07.2013

Chińskie lotniska w czerwcu miały największy odsetek opóźnionych lotów na świecie - wynika z badania opublikowanego na stronie internetowej FlightStats.com. W zestawieniu światowych linii lotniczych LOT uplasował się na 20. miejscu pod względem punktualności.

Według strony w ubiegłym miesiącu 87 proc. lotów LOT-u wystartowało na czas.
Badaniem objęto 50 głównych światowych przewoźników. Najbardziej punktualne okazały się hiszpańskie linie Binter Canarias (99 proc. lotów na czas), obsługujące głównie loty między Wyspami Kanaryjskimi, a najmniej także hiszpańskie Air Nostrum (64 proc. lotów na czas).
W zestawieniu 35 europejskich portów lotniczych warszawskie lotnisko Okęcie znalazło się na 14. miejscu (75 proc. lotów na czas). Najbardziej punktualnym lotniskiem w Europie w czerwcu był port Schiphol w Amsterdamie (84 proc. lotów na czas). Na drugim miejscu znalazło się lotnisko w Monachium (83 proc.), a na trzecim - w Wiedniu (82 proc.). Największe opóźnienia miał port lotniczy Stambuł-Ataturk (tylko 38 proc. lotów na czas).
Spośród 35 światowych portów lotniczych najwięcej opóźnień odnotowano w czerwcu w Pekinie. Na czas startuje tam tylko 18 proc. lotów. Drugie od końca było inne chińskie lotnisko, w Szanghaju, gdzie odsetek ten wyniósł 28 proc. Na trzeciej pozycji od końca znalazł się Stambuł.
Najwyżej z kolei uplasowały się dwa lotniska w Tokio - obsługujący przede wszystkim loty krajowe port Tokio-Haneda (95 proc. lotów na czas) oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Narita (86 proc. lotów na czas). Trzecie pod względem punktualności okazało się lotnisko w Amsterdamie.
PAP/run
fot. sxc.hu
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook