Jedynie prawda jest ciekawa

Obcy kapitał niszczy polski handel

03.02.2016

Spadek liczby sklepów niezależnych jest spowodowany presją ze strony zagranicznych sieci handlowych – wynika z raportu Fundacji Republikańskiej „Rynek detalicznego handlu spożywczego w Polsce” przygotowanego przez Rafała Mamota.

Fundacja podkreśla, że że handel detaliczny jest niezwykle ważną gałęzią gospodarki o łącznej wartości 700 miliardów złotych, z czego 200 miliardów przypada na rynek dystrybucji spożywczej.

„Ponadto w sektorze zatrudnienie znajduje około 1,2 miliona pracowników” - czytamy na stronie fundacjarepublikanska.org.

„Obecnie rynek detaliczny jest poddany silnej presji ze strony zagranicznych sieci handlowych, na skutek czego liczba sklepów niezależnych stopniowo maleje” - informuje think-tank.

Celem raportu eksperta Fundacji Republikańskiej jest przedstawienie rozwiązania pozwalającego na poprawę warunków funkcjonowania polskich przedsiębiorców.

„Nasze propozycje przyczynią się do ograniczenia negatywnych trendów prowadzących do nadmiernej koncentracji rynku w rękach zagranicznych sieci handlowych” - podkreśla Fundacja.

Cały raport „Rynek detalicznego handlu spożywczego w Polsce” jest dostępny TUTAJ(http://fundacjarepublikanska.org/wp-content/uploads/2016/02/Rynek-detalicznego-handlu-spo%C5%BCywczego.pdf)

gah
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook