Jedynie prawda jest ciekawa

Notowania Tuska coraz gorsze

19.04.2013

Donald Tusk cieszy się coraz mniejszym poparciem Polaków. Najnowsze sondaże wskazują, że działania szefa rządu wspiera zaledwie co czwarty respondent.

W kwietniu rząd popierało 25 proc. badanych, jako jego przeciwnicy określiło się 43 proc. Z tego, że gabinetem kieruje Donald Tusk zadowolonych było 28 proc. badanych, a niezadowolonych - 59 proc. - wynika z najnowszego sondażu CBOS.  

W porównaniu z sondażem z marca grupa zarówno zwolenników, jak i przeciwników rządu nie zmieniła się.

Obojętnych wobec obecnego gabinetu było w kwietniu 29 proc., czyli o 1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu. Zdania o rządzie nie wyraziło w kwietniu 3 proc. badanych (o jeden punkt procentowy mniej niż w marcu).

W kwietniu było o 2 punkty proc. mniej niż w marcu respondentów zadowolonych z tego, że rządem kieruje Donald Tusk (28 proc.). Natomiast grupa niezadowolonych z tego, że stoi on na czele rządu zwiększyła się, w porównaniu do sondażu z marca, o 2 punkty proc. (do 59 proc.) Opinii w tej kwestii nie wyraziło 13 proc. ankietowanych (tyle samo, co przed miesiącem).

Według CBOS działania gabinetu Donalda Tuska postrzegane są gorzej niż miesiąc temu. W kwietniu wyniki działalności rządu dobrze ocenia 23 proc. ankietowanych (spadek o jeden punkt w porównaniu z marcem), a źle - 66 proc. respondentów (wzrost o 2 punkty).

Opinii w kwestii oceny wyników działalności rządu nie wyraziło 11 proc. badanych (o jeden punkt procentowy mniej niż przed miesiącem).

20 proc. respondentów  jest zdania, że polityka rządu stwarza szanse poprawy sytuacji gospodarczej (spadek o 1 punkt proc. w porównaniu do sondażu z marca). Przeciwnego zdania jest 71 proc. ankietowanych (wzrost o 2 punkty). 9 proc. badanych nie wyraziło opinii (w marcu - 10 proc.).

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 4-10 kwietnia na liczącej 1150 osób reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski.

ll, PAP

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Słowa kluczowe:

rząd

,

sondaż

,

sondaże

,

Donald Tusk

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook