Jedynie prawda jest ciekawa

Niskie poparcia dla premiera

23.01.2014

24 proc. badanych dobrze ocenia pracę premiera Donalda Tuska, a 68 proc. respondentów uważa, że źle wykonuje swoje obowiązki. Inaczej jest w przypadku prezydenta Bronisława Komorowskiego, którego pracę dobrze ocenia 53 proc. badanych, a źle 35 proc.

12 proc. ankietowanych nie ma jednoznacznej opinii na temat pracy prezydenta. W porównaniu z grudniem ubiegłego roku odsetek ocen pozytywnych jego pracy wzrósł o 5 punktów procentowych, natomiast negatywnych spadł o 6 punktów procentowych.

Na temat pracy rządu nie ma jednoznacznej opinii 9 proc. respondentów. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 1 punkt proc. Odsetek ocen negatywnych spadł natomiast o 4 punkty procentowe.

8 proc. uczestników badania nie ma zdania na temat pracy premiera Donalda Tuska. W porównaniu z grudniem odsetek ocen pozytywnych wzrósł o 2 punkty procentowe, o tyle samo spadł odsetek ocen negatywnych.

TNS Polska wskazuje, że w porównaniu z grudniem "oceny netto wzrosły dla wszystkich trzech instytucji władzy".

Badanie przeprowadzono w dniach 11-16 stycznia 2014 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

PAP, lz

[fot: PAP/Radek Pietruszka]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook