Jedynie prawda jest ciekawa

Najbogatsze kobiety na świecie

11.03.2014

Magazyn „Forbes” po raz kolejny opublikował listę najbogatszych kobiet globu. Zobacz jak wyglądają ich majątki w stosunku do posiadanych przez mężczyzn miliardów dolarów i czym zajmują się najbogatsze kobiety na świecie.

Na pierwszym miejscu według „Forbes” znajduje się amerykanka Chrsity Walton z majątkiem wartym 36,7 miliarda dolarów, która fortunę odziedziczyła po mężu Johnie Waltonie. Jej majątek stale rośnie dzięki dobrym wynikom Wal-Martu.

Na drugiej pozycji uplasowała się Liliane Bettencourt z Francja, posiadająca majątek wart 34,5 mld dol. Liliane jest właścicielką firmy L’Oreal.

Trzecia pozycja przypadła kolejnej amerykance Alice Walton, która jest córką założyciela sieci Wal-Mart Sama Waltona. Jej majątek szacuje się 34,3 mld dol.

Czwarta pozycja przypadła Jacqueline Badger Mars, ze słynnej rodziny producentów słodyczy, której fortuna szacowana jest na 20 mld dol.

Piątą pozycję zajmuje Australijka Gina Rinehart, której ojciec zbudował potężny koncern kopalni żelaza. Jej majątek to 17,7 mld dol.

Zobacz ile wynoszą majątki najbogatszych ludzi świata

Forbes, lz

[fot: sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook