Jedynie prawda jest ciekawa

„M jak Miłość” i Warszawa najbardziej medialne

18.03.2014

Przeprowadzony ostatnio ranking medialności polskich miast, pokazał, że stolica jest bezkonkurencyjna w liczbie publikacji, które jej dotyczą. Liderem wśród seriali ukazujących miasta bryluje „M jak Miłość”.

Dzięki serialowi „M jak Miłość” Warszawa stała się najczęściej wymienianym miastem spośród „występujących” w rodzimych produkcjach filmowych w II półroczu 2013 r. Nazwę stolicy przywołano aż w 942 publikacjach – donosi Portal Samorządowy.

Najciekawsze w tym rankingu są pozostałe dwa miejsca na podium, które zajmują fikcyjne miejscowości: Leśna Góra z serialu „Na dobre i na złe” oraz będąca rodzinną miejscowością Mostowiaków - „Grabina”, które również występuje w produkcji „M jak Miłość”.

Warszawie dużo łatwiej jest wybijać się w mediach dzięki wielu innym produkcją telewizyjnym takim jak „Na Wspólnej”; „Barwy Szczęścia” czy „Klan”.

W czołówce medialnych miast pojawia się równie często Sandomierz w którym kręcony jest serial „Ojciec Mateusz”. Na wzmiankę zasługuje Toruń, który kilkakrotnie pojawił się na okładkach pism w kontekście produkcji serialu „Lekarze”. Po pięć publikacji w prasie odnotowały Gdynia („Rodzinka.pl”) i Warszawa („Rodzinka.pl” i „M jak Miłość”).

Portal Samorządowy, lz

[fot: sxc.hu]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook