Jedynie prawda jest ciekawa

Ktoś nad tym jeszcze panuje?!

10.11.2014

Niepokojąco szybko rośnie polski dług publiczny. Zadłużenie przyrasta w tempie 5 mln złotych na godzinę.

Szokujące dane przynosi analiza obecnego stanu zadłużenia Polski. Jak informuje Radio Maryja, dług publiczny przyrasta o 1,5 tysiąca złotych na sekundę, ponad 5 mln zł na godzinę. Dziennie suma dodatkowego długu to aż 127 mln zł. Trudno mieć nadzieje, że ktoś opanuje szalenie groźną tendencję.

Radio Maryja wskazuje, że już po raz 19. zaktualizowano Licznik Długu w Warszawie oraz na stronie www.dlugpubliczny.org.pl.

Pod koniec czerwca szacunkowa wielkość jawnego długu publicznego, wynosiła prawie 998 mld zł. Obecnie jest to już ponad 1015 mld zł, a do końca roku zapewne wzrośnie o kolejnych 12 mld zł.

„Zadłużenie naszego kraju całkowicie wymknęło się spod kontroli” - uważa Janusz Szewczak, główny ekonomista kasy krajowej SKOK.

„To są kwoty dla ludzi niewyobrażalne, astronomiczne i tak naprawdę nie do spłacenia. Warto pamiętać również, że powinien być drugi zegar zagranicznego zadłużenia Polski i Polaków; ten zegar wygląda praktycznie identycznie. To jest prawie 370 mld dolarów, a więc kolejny bilion, który jesteśmy winni zagranicy i z którym zawsze są największe kłopoty. Trzeci zegar, który można by ustanowić, to zegar zadłużenia prywatnego, czyli gospodarstw domowych i firm w Polsce. Ten też przekroczył już kwotę 800 mld złotych. Jest jeszcze tzw. ukryte zadłużenie, które szacuje się na prawie 3 biliony złotych” - powiedział Janusz Szewczak.

Jak widać sytuacja polskiej gospodarki jest dobra jedynie w wypowiedziach rządzących. Pod polską gospodarką tyka bomba. Może wybuchnąć już niedługo...

ez
[Fot. FOR]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook