Jedynie prawda jest ciekawa

Jaki jest idealny maż dla Polki?

12.10.2013

Jaki zawód musi mieć mężczyzna, aby kobieta spojrzała na niego łaskawszym okiem? Okazuje się, że najlepszym mężem dla kobiet w Polsce jest przedsiębiorca – wynika z badań Pracodawców RP i Związku Przedsiębiorców Polskich.

W tym samym badaniu drugie miejsce zajął lekarz, a trzecie prawnik. Na czwartym miejscu znalazł się żołnierz, natomiast piątą pozycję zajmuje urzędnik. Kobiety zdecydowanie nie gustują w związkowcach i politykach, ponieważ zajmują oni dwie ostatnie pozycje.

Sytuacja zmienia się gdy chodzi o męża dla córki. Tutaj zdecydowanym faworytem jest lekarz. Drugie miejsce zajmuje prawnik, a trzecie przedsiębiorca. W przypadku córek nie zmieniają się ostatnie pozycje – związkowiec i polityk zajmują lokaty na samym końcu.

Spośród ośmiu grup związanych z zawodem: lekarzy, nauczycieli, polityków, prawników, przedsiębiorców, urzędników, związkowców i żołnierzy, na najwyższy szacunek zasługują żołnierze, a zaraz za nimi lekarze i nauczyciele. Najmniej uznania należy się politykom – czytamy na portalu bankier.pl

Badanie zostało przeprowadzone specjalną metodą CAWI. Każdy badany za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej wypełniał ankiety sam. Minimalny wiek badanej kobiety wynosił +15 lat.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

bankier, lz

[fot: sxc.hu]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook