Jedynie prawda jest ciekawa

Europejskie lotniska pod specjalnym nadzorem

22.03.2016

Zaostrzono środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach w Paryżu. Dodatkowe środki ostrożności podjęto na lotniskach w Londynie, Pradze, Amsterdamie i Bukareszcie.

Władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach po zamachach na brukselskim lotnisku Zaventem i w metrze w pobliżu instytucji UE. Według federalnej prokuratury ataków na lotnisku w Brukseli dokonał zamachowiec samobójca.

Według straży pożarnej w eksplozjach w Brukseli zginęło łącznie co najmniej 21 osób. 

Francuskie władze lotnicze poinformowały, że zaostrzają środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach w Paryżu. Dodatkowe środki ostrożności podjęto na lotniskach w Londynie, Pradze, Amsterdamie i Bukareszcie.

Rzecznik austriackiego MSW Karl-Heinz Grundboeck przekazał, że na lotniskach i ulicach Wiednia i innych austriackich miast widać wzmożoną obecność policji. 

Premier Beata Szydło poinformowała, że w związku z eksplozjami w Brukseli zwołano posiedzenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. 

Francuski prezydent Francois Hollande zwołał nadzwyczajne posiedzenie najważniejszych ministrów. Wśród obecnych są premier Manuel Valls, szef MSW Bernard Cazeneuve i minister obrony Jean-Yves Le Drian.

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron powiedział, że będzie przewodniczył posiedzeniu sztabu antykryzysowego COBRA.

PAP/frost
[Fot. PAP/EPA]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook