Jedynie prawda jest ciekawa

Czy lubimy swoich znajomych z Facebooka?

07.10.2013

Według badań naukowców, aż 1/3 użytkowników portalu społecznościowego Facebook ma w gronie swoich znajomych osoby z którymi nie rozmawia, a ponad połowa z badanych z tym gronie posiada osoby, których nie lubi.

Facebook jest portalem społecznościowym na stronach którego wielu użytkowników spędza nawet kilka godzin dziennie. Dlatego naukowcy postanowili podjąć próbę badania: dlaczego ludzie zakładają swoje konta na Facebooku.

Wyniki badań wskazują, że inaczej traktujemy te same osoby w sieci, a inaczej w rzeczywistości. Aż 1/3 z nas ma w znajomych osoby, z którymi na co dzień nie rozmawia. Ponad połowa z nas ma w gronie znajomych osoby, których nie lubi, tylko dlatego, by śledzić ich nowe posty i zdjęcia. Przeciętny użytkownik Facebooka ma wśród swoich znajomych około 287 osób, lecz tylko 10 proc. tej liczby stanowi rzeczywistą sumę jego znajomych.

Wielu „facebookowiczów” niechętnie przyjmuje zaproszenia od członków swojej rodziny.

Jedna piąta z nas przyznaje, że prowadzi kłótnie na Facebooku. Wiele z nich jest spowodowanych dwuznacznymi lub niejasnymi statusami. Natomiast 26% badanych przyznaje, że nie potrafi skasować nielubianych znajomych, ponieważ boją się konfrontacji twarzą w twarz z taką osobą. 

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

dailymail.co.uk, lz

[fot: facebook.com]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook