Jedynie prawda jest ciekawa

Coraz więcej turystów na Podlasiu

06.07.2013

Rośnie zainteresowanie turystów Puszczą Knyszyńską, Biebrzańskim Parkiem Narodowym oraz Wigierskim Parkiem Narodowym - uważają organizacje turystyczne w Podlaskiem. W okresie letnim wciąż popularny jest Augustów i Puszcza Białowieska.

Zdaniem organizacji turystycznych, w Podlaskiem wypoczywa coraz więcej turystów. Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) ocenia, że w ubiegłym roku centra informacji turystycznej odwiedziło ponad 16 tys. osób. To turyści przede wszystkim z województw: mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego, a także z zagranicy, m.in. z Niemiec, Holandii, Francji, Litwy oraz krajów skandynawskich.

Jak powiedziała PAP Anna Sierpińska z PTTK w Białymstoku, nadal modny jest latem Augustów oraz Białowieża i Puszcza Białowieska. Jednak - jak zauważyła - coraz częściej turyści wybierają się do Augustowa, by aktywnie spędzić wakacje - korzystają z turystyki rowerowej, żaglówek czy nart wodnych. Puszcza Białowieska jest coraz bardziej popularna wśród turystów z krajów skandynawskich.

Perełką turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy, który chroni m.in. cenne w Europie obszary bagienne - to ostoja wielu rzadkich gatunków ptaków wodno-błotnych, a także łosia. Park przyciąga nie tylko turystów, ale też ornitologów czy fotografów.

Ofertę aktywnego wypoczynku - m.in. dla kajakarzy i amatorów jazdy konnej - ma również Puszcza Knyszyńska. Popularny jest także szlak tatarski, prowadzący przez Kruszyniany i Bohoniki, gdzie znajdują się drewniane meczety, główne centra kultury muzułmańskiej w regionie. Chętnie odwiedzane są także Supraśl i Muzeum Ikon oraz Silivarium w Poczopku - tzw. ogród leśny Puszczy Knyszyńskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszy się Pałac Branickich w Białymstoku i szlaki turystyczne, które kilka lat temu powstały w mieście, m.in. fabrykantów, wielu kultur, Branickich czy architektury drewnianej

ll, PAP

[Fot. wikipedia]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook