Jedynie prawda jest ciekawa

Coraz gorsze opinie o rządzie i premierze

16.10.2013

Najnowsze sondaż TNS Polska pokazuje spadające poparcie Polaków do działań rządu i premiera. 77 proc. badanych krytykuje pracę rządu, a 73 proc. pracę premiera. Działalność prezydenta źle ocenia 42 proc. badanych, dobrze – 47 proc. To mniej niż we wrześniu.

Radę Ministrów dobrze ocenia 16 proc. ankietowanych. W porównaniu z poprzednim miesiącem odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a opinii negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

Zadowolonych z pracy premiera jest 20 proc. Polaków, w tym 19 proc. uważa, że Donald Tusk raczej dobrze wypełnia obowiązki premiera, a tylko co setny badany (1 proc.) jest o tym zdecydowanie przekonany. W porównaniu do wyników z września br. roku ocena premiera uległa pogorszeniu i jest najsłabsza od listopada 2011 roku, przy czym podobna sytuacja miała miejsce w sierpniu 2013 roku - odnotowuje TNS Polska. Odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, natomiast negatywnych wzrósł o 5 punktów procentowych.

W porównaniu z wynikami z września br. pogorszeniu uległa również ocena prezydenta – odsetek ocen pozytywnych spadł o 4 punkty procentowe, a odsetek ocen negatywnych wzrósł o 6 punktów procentowych.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 października br. na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot:PAP/Tomasz Gzell]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook