Jedynie prawda jest ciekawa

CBOS: Po ŚDM i szczycie NATO Polacy czują się bezpieczniej

08.09.2016

Zwiększa się liczba Polaków, którzy uważają, że państwowe instytucje są dobrze przygotowane do zapobiegania terroryzmowi.

Światowe Dni Młodzieży oraz szczyt NATO przyniosły wymierne korzyści. Ich odpowiednie zabezpieczenie przez polskie służby miało duży wpływ na zaufanie obywateli do instytucji zapewniających bezpieczeństwo w kraju.

Tezę tę potwierdza najnowszy sondaż przeprowadzony przez CBOS.

„Po zorganizowanym w naszym kraju szczycie NATO i Światowych Dniach Młodzieży, znacząco zmieniło się postrzeganie kompetencji polskich władz i instytucji państwowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa” - czytamy w opisie sondażu CBOS.

Zanim na terenie naszego kraju zorganizowano dwie wspomniane wielkie imprezy, Polacy źle oceniali przygotowanie polskich władz i instytucji państwowych do zapobiegania atakom terrorystycznym.

Od maja 2013 roku odsetek badanych negatywnie oceniających gotowość kraju do obrony przez terroryzmem wynosił od 58 proc. nawet do 63 proc.

Dopiero dwie wielkie imprezy doprowadziły do sytuacji, w której jedynie 33 proc. Polaków ocenia gotowość negatywnie, a aż 44 proc. pozytywnie. To wynik lepszy o 24 punkty procentowe niż w maju bieżącego roku.

Mly/CBOS

fot. [policja.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook