Jedynie prawda jest ciekawa


"Zwycięstwo prorosyjskiego lobby"

22.07.2014

Sejm zajmie się wnioskiem o komisję śledczą ws. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Swojego krytycznego nastawienia do tego pomysłu nie krył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To wynik funkcjonowania prorosyjskiego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - mówił Jarosław Kaczyński na krótkiej konferencji w Sejmie, odnosząc się do decyzji rządzących, by do porządku obrad wprowadzić wniosek o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

Prezes PiS krytycznie odniósł się do tego pomysłu: "Tę decyzję trzeba rozważyć w aspekcie historycznym – przypomnijmy, że WSI to był bezpośredni następca bez weryfikacji służb peerelowskich, czyli długiego ramienia Moskwy. To że one trwały tak długo w III RP to była bardzo głęboka patologia, którą trzeba było zlikwidować. To było uzależnianie Polski od zewnętrznego ośrodka dyspozycyjnego" - mówił szef PiS.

Kaczyński zwracał uwagę, że wtorkowa decyzja Sejmu to efekt istnienia w Polsce lobby prorosyjskiego, które zyskuje na takich ruchach. "To wynik funkcjonowania tego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - ocenił.

Prezes PiS nawiązał przy tym do zestrzelenia malezyjskiego samolotu oraz ponadnarodowego oburzenia na postępowanie rosyjskiego prezydenta w sprawie agresji na Ukrainę. "Dziś Putin jest człowiekiem skompromitowanym. GRU działa na wschodniej Ukrainie i w tej sytuacji ludzie, którzy byli szkoleni kiedyś przez GRU i budowali jej filię w Polsce, mają odnieść sukces. Likwidacja ich organizacji ma być rozliczana" - ubolewał Kaczyński oceniając ten ruch jako „akt zemsty” wobec Antoniego Macierewicza.

"To działanie przeciwko interesom państwa polskiego, antypolskie i proputinowskie. W momencie w którym Putin jest oskarżony w skali światowej, w Polsce mamy do czynienia z proputinowskim aktem Sejmu, który godzi w elementarne interesy państwa polskiego" - zakończył szef PiS.

Kaczyński zapewnił też, że wszyscy, którzy poparli ten wniosek, poniosą odpowiedzialność.

wwr, wPolityce.pl

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

 2. lechpoz19062018 19.06.2018

  "Klima" nie zostanie zwolniony z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie

  Piotr K. ps. "Klima", który według prokuratury miał podżegać grupę kibiców do wtargnięcia na murawę podczas meczu Lech-Legia - pozostanie w areszcie. We wtorek poznański sąd odrzucił zażalenie obrony na tymczasowe aresztowanie "Klimy".

 3. gorzelik19062018 19.06.2018

  Szef RAŚ kibicuje Niemcom na mundialu. "Nawet jeśli będą grali z Polską"

  Jerzy Gorzelik, założyciel Śląskiej Partii Regionalnej i równocześnie szef Ruchu Autonomii Śląska szokuje swoją deklaracją. Dzięki specjalnej nakładce na zdjęcie na Facebooku zapowiedział, że na mundialu w Rosji będzie kibicował Niemcom.

 4. kroplowka19062018 19.06.2018

  Nie żyje trzyletni chłopiec. Podczas zabawy zatrzasnął się w pralce

  Nie żyje trzylatek, który w poniedziałek zatrzasnął się w pralce - poinformował prokurator rejonowy w Słupsku Piotr Nierebiński. Śledczy będą prowadzić w tej sprawie postępowanie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci.

 5. pracownik19062018 19.06.2018

  Psychiatrzy ostrzegają pracodawców: Uważajcie dziś na pracowników

  Uwaga, kibice mogą mieć osłabioną sprawność w pracy. Szczególnie przy okazji dzisiejszego meczu - ostrzega psychiatra, dr n. med. Agata Wysocka-Studzińska.

 6. ardanowski19062018 19.06.2018

  Wiadomo już kto będzie nowym ministrem rolnictwa. To Jan Krzysztof Ardanowski

  Będę ministrem rolnictwa; premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - potwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS). Dodał, że uroczystość mianowania go na szefa resortu odbędzie się w środę.

 7. morawiecki19062018 19.06.2018

  Premier Morawiecki spotka się z Angelą Merkel

  Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 8. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook