Jedynie prawda jest ciekawa

"Zwycięstwo prorosyjskiego lobby"

22.07.2014

Sejm zajmie się wnioskiem o komisję śledczą ws. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Swojego krytycznego nastawienia do tego pomysłu nie krył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To wynik funkcjonowania prorosyjskiego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - mówił Jarosław Kaczyński na krótkiej konferencji w Sejmie, odnosząc się do decyzji rządzących, by do porządku obrad wprowadzić wniosek o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

Prezes PiS krytycznie odniósł się do tego pomysłu: "Tę decyzję trzeba rozważyć w aspekcie historycznym – przypomnijmy, że WSI to był bezpośredni następca bez weryfikacji służb peerelowskich, czyli długiego ramienia Moskwy. To że one trwały tak długo w III RP to była bardzo głęboka patologia, którą trzeba było zlikwidować. To było uzależnianie Polski od zewnętrznego ośrodka dyspozycyjnego" - mówił szef PiS.

Kaczyński zwracał uwagę, że wtorkowa decyzja Sejmu to efekt istnienia w Polsce lobby prorosyjskiego, które zyskuje na takich ruchach. "To wynik funkcjonowania tego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - ocenił.

Prezes PiS nawiązał przy tym do zestrzelenia malezyjskiego samolotu oraz ponadnarodowego oburzenia na postępowanie rosyjskiego prezydenta w sprawie agresji na Ukrainę. "Dziś Putin jest człowiekiem skompromitowanym. GRU działa na wschodniej Ukrainie i w tej sytuacji ludzie, którzy byli szkoleni kiedyś przez GRU i budowali jej filię w Polsce, mają odnieść sukces. Likwidacja ich organizacji ma być rozliczana" - ubolewał Kaczyński oceniając ten ruch jako „akt zemsty” wobec Antoniego Macierewicza.

"To działanie przeciwko interesom państwa polskiego, antypolskie i proputinowskie. W momencie w którym Putin jest oskarżony w skali światowej, w Polsce mamy do czynienia z proputinowskim aktem Sejmu, który godzi w elementarne interesy państwa polskiego" - zakończył szef PiS.

Kaczyński zapewnił też, że wszyscy, którzy poparli ten wniosek, poniosą odpowiedzialność.

wwr, wPolityce.pl

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook