Jedynie prawda jest ciekawa


"Zwycięstwo prorosyjskiego lobby"

22.07.2014

Sejm zajmie się wnioskiem o komisję śledczą ws. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Swojego krytycznego nastawienia do tego pomysłu nie krył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To wynik funkcjonowania prorosyjskiego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - mówił Jarosław Kaczyński na krótkiej konferencji w Sejmie, odnosząc się do decyzji rządzących, by do porządku obrad wprowadzić wniosek o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

Prezes PiS krytycznie odniósł się do tego pomysłu: "Tę decyzję trzeba rozważyć w aspekcie historycznym – przypomnijmy, że WSI to był bezpośredni następca bez weryfikacji służb peerelowskich, czyli długiego ramienia Moskwy. To że one trwały tak długo w III RP to była bardzo głęboka patologia, którą trzeba było zlikwidować. To było uzależnianie Polski od zewnętrznego ośrodka dyspozycyjnego" - mówił szef PiS.

Kaczyński zwracał uwagę, że wtorkowa decyzja Sejmu to efekt istnienia w Polsce lobby prorosyjskiego, które zyskuje na takich ruchach. "To wynik funkcjonowania tego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - ocenił.

Prezes PiS nawiązał przy tym do zestrzelenia malezyjskiego samolotu oraz ponadnarodowego oburzenia na postępowanie rosyjskiego prezydenta w sprawie agresji na Ukrainę. "Dziś Putin jest człowiekiem skompromitowanym. GRU działa na wschodniej Ukrainie i w tej sytuacji ludzie, którzy byli szkoleni kiedyś przez GRU i budowali jej filię w Polsce, mają odnieść sukces. Likwidacja ich organizacji ma być rozliczana" - ubolewał Kaczyński oceniając ten ruch jako „akt zemsty” wobec Antoniego Macierewicza.

"To działanie przeciwko interesom państwa polskiego, antypolskie i proputinowskie. W momencie w którym Putin jest oskarżony w skali światowej, w Polsce mamy do czynienia z proputinowskim aktem Sejmu, który godzi w elementarne interesy państwa polskiego" - zakończył szef PiS.

Kaczyński zapewnił też, że wszyscy, którzy poparli ten wniosek, poniosą odpowiedzialność.

wwr, wPolityce.pl

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. ks-Tomasz-Jegierski23032018 23.03.2018

  Episkopat odcina się od księdza, który stawia zarzuty finansowe Morawieckiemu

  Ks. Tomasz Jegierski nie przynależy do żadnej diecezji w Polsce; nie jest w polskich strukturach kościelnych - poinformowało na Twitterze Biuro Prasowe KEP, odnosząc się do sprawy duchownego, który stawia zarzuty finansowe Kornelowi Morawieckiemu

 2. Warszawa 23.03.2018

  Trwa przywracanie sprawiedliwości! Jest pierwszy akt oskarżenia ws warszawskiej reprywatyzacji

  Siedem osób, w tym adwokaci, rzeczoznawcy i tzw. handlarze roszczeń, zostało oskarżonych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu ws. przejmowania nieruchomości w stolicy. Pierwszy z aktów oskarżenia w tzw. dzikiej reprywatyzacji trafił w piątek do Sąd Okręgowego w Warszawie

 3. IPNspot 23.03.2018

  IPN tworzy spot o Polakach ratujących Żydów! Jest zapowiedź [WIDEO]

  Gdy świat staje się nieludzki, tylko pozostając człowiekiem można ocalić innych - głosi nowy spot, który IPN zaprezentował w piątek w Warszawie z okazji przypadającego w sobotę Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

 4. 1270morawieckimatyjpg 23.03.2018

  Morawiecki rozmawiał w kuluarach szczytu UE z Junckerem

  Premier Mateusz Morawiecki w czwartek rozmawiał w cztery oczy w kuluarach szczytu UE z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - dowiedziała się w piątek PAP ze źródła dyplomatycznego

 5. 1270szydlowa 22.03.2018

  Beata Szydło o nagrodach dla ministrów PiS: opozycja urządza hucpę

  Ministrowie i wiceministrowie w rządzie PiS otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze się im po prostu należały - oświadczyła w czwartek w Sejmie b. premier Beata Szydło. Dodała, że dzięki pracy członków rządu, wszyscy Polacy mogą cieszyć się z rozwoju Polski.

 6. 1270preczzkomuna 22.03.2018

  Dawni opozycjoniści pozwani za pomalowanie sierpa i młota na pomniku

  Miejska instytucja pozwała do sądu dwóch byłych opozycjonistów z czasów PRL, którzy w 2016 roku pomalowali farbą sierp i młot na olsztyńskim pomniku wdzięczności Armii Czerwonej w proteście przeciwko dalszemu tolerowaniu symboli komunistycznych.

 7. 1270bodnarr 22.03.2018

  Rzecznik Praw Obywatelskich: możliwość aborcji ograniczona przez powoływanie się przez lekarzy na klauzulę sumienia.

  Ograniczona możliwości wykonania w niektórych rejonach Polski legalnego zabiegu przerwania ciąży, nierzetelna edukacja seksualna, brak pełnego dostępu do środków antykoncepcyjnych, powszechne stosowanie cesarskiego cięcia - to, zdaniem RPO, problemy wymagające pilnego rozwiązania.

 8. 1270dudaand 22.03.2018

  Prezydent chce, by jak najszybciej zająć się projektem ustawy o wsparciu kredytobiorców

  Wolą prezydenta jest, by posłowie jak najszybciej zajęli się projektem o wsparciu kredytobiorców w trudnej sytuacji - mówił podczas czwartkowego posiedzenia podkomisji ds. ustaw frankowych zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook