Jedynie prawda jest ciekawa

"Zwycięstwo prorosyjskiego lobby"

22.07.2014

Sejm zajmie się wnioskiem o komisję śledczą ws. likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Swojego krytycznego nastawienia do tego pomysłu nie krył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"To wynik funkcjonowania prorosyjskiego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - mówił Jarosław Kaczyński na krótkiej konferencji w Sejmie, odnosząc się do decyzji rządzących, by do porządku obrad wprowadzić wniosek o powołanie komisji śledczej ds. likwidacji WSI.

Prezes PiS krytycznie odniósł się do tego pomysłu: "Tę decyzję trzeba rozważyć w aspekcie historycznym – przypomnijmy, że WSI to był bezpośredni następca bez weryfikacji służb peerelowskich, czyli długiego ramienia Moskwy. To że one trwały tak długo w III RP to była bardzo głęboka patologia, którą trzeba było zlikwidować. To było uzależnianie Polski od zewnętrznego ośrodka dyspozycyjnego" - mówił szef PiS.

Kaczyński zwracał uwagę, że wtorkowa decyzja Sejmu to efekt istnienia w Polsce lobby prorosyjskiego, które zyskuje na takich ruchach. "To wynik funkcjonowania tego lobby, zwycięstwo tego lobby. Wszyscy, którzy głosowali za tym, poparli to lobby albo do niego należą" - ocenił.

Prezes PiS nawiązał przy tym do zestrzelenia malezyjskiego samolotu oraz ponadnarodowego oburzenia na postępowanie rosyjskiego prezydenta w sprawie agresji na Ukrainę. "Dziś Putin jest człowiekiem skompromitowanym. GRU działa na wschodniej Ukrainie i w tej sytuacji ludzie, którzy byli szkoleni kiedyś przez GRU i budowali jej filię w Polsce, mają odnieść sukces. Likwidacja ich organizacji ma być rozliczana" - ubolewał Kaczyński oceniając ten ruch jako „akt zemsty” wobec Antoniego Macierewicza.

"To działanie przeciwko interesom państwa polskiego, antypolskie i proputinowskie. W momencie w którym Putin jest oskarżony w skali światowej, w Polsce mamy do czynienia z proputinowskim aktem Sejmu, który godzi w elementarne interesy państwa polskiego" - zakończył szef PiS.

Kaczyński zapewnił też, że wszyscy, którzy poparli ten wniosek, poniosą odpowiedzialność.

wwr, wPolityce.pl

[Fot. YT]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook