Jedynie prawda jest ciekawa

Zwolnienia w szpitalu w Starachowicach

07.11.2016

Szpital w Starachowicach, w którym według doniesień mediów pacjentka pozostawiona bez opieki medycznej urodziła na podłodze martwe dziecko, rozwiązał umowę o pracę z ordynatorem, siostrą oddziałową i lekarzami dyżurnymi pełniącymi w tym czasie dyżur.

Jest mi niezmiernie przykro i chciałbym przeprosić pacjentkę jej męża i rodzinę w związku z tą ogromną tragedią” — powiedział na konferencji dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Fitas.

„Nie znalazłem żadnej możliwości wytłumaczenia, dlaczego tak się stało i dlaczego przy kobiecie nie było lekarza i nie było położnej. Na oddziale było dwóch lekarzy dyżurnych i pięć położnych. Nie stwierdziłem, że byli tak bardzo zajęci” — dodał.

Poinformował też, że po przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania zdecydował o rozwiązaniu umowy z personelem medycznym, który w tym czasie pełnił dyżur.

Według mediów, przed kilkoma dniami kobieta w ósmym miesiącu ciąży zgłosiła się do szpitala ponieważ przestała czuć ruchy dziecka; zdiagnozowano, że dziecko nie żyje. Według pacjentki i jej męża, na których powołują się media, gdy rozpoczęła się akcja porodowa, kobiecie nie udzielono pomocy; pozostawiona bez opieki, urodziła na podłodze jednej ze szpitalnych sal, a dziecko nie żyło.

Kontrolę w szpitalu zleconą przez ministra zdrowia Konstntego Radziwiłła zakończył konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Sprawą zajmuje się także prokuratura i świętokrzyski NFZ.

wkt/wPolityce.pl/PAP

[PAP/Piotr Polak]

Warto poczytać

 1. grabarkawiki 18.08.2017

  Prawosławni pielgrzymują na Grabarkę. W sobotę wielkie święto

  Do prawosławnego sanktuarium na św. Górze Grabarce koło Siemiatycz (Podlaskie) dotarły w piątek po południu ostatnie piesze pielgrzymki wiernych, zdążających na Święto Przemienienia Pańskiego. Przypada ono 19 sierpnia i jest najważniejszym świętem w roku na Grabarce.

 2. Migalskitweet 18.08.2017

  Migalski znów szokuje na Twitterze. Tym porównaniem zszokował wszystkich

  Jak widać Marek Migalski nie przejmuje się za bardzo zamachami terrorystycznymi. W końcu to... tylko 13 zabitych

 3. pieniadze 18.08.2017

  Kasjerka okradła klientów banku na... ponad 400 tys. zł

  Zarzut kradzieży ponad 400 tys. zł usłyszała 41-letnia kasjerka w jednym banków w Zabrzu - wypłacała sobie pieniądze klientów zdeponowane na lokatach długoterminowych. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

 4. Baku 18.08.2017

  Wiceszef MSZ: na Kaukazie Południowym Polska wraca do aktywnej polityki

  W regionie Kaukazu Południowego Polska powraca do aktywnej polityki realizowanej przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział podczas piątkowych rozmów w Baku wiceszef MSZ Jan Dziedziczak.

 5. Hiszpaniaatak18082017 18.08.2017

  Przerażająca relacja polskiego senatora z zamachu w Barcelonie. Był świadkiem wydarzenia

  Nagle słychać było potworny huk; pierwsze uderzenie było w dziecko w wózku, który prowadziła matka - tak czwartkowy zamach w Barcelonie relacjonował w rozmowie z polskimi mediami senator PiS Stanisław Kogut, świadek ataku.

CS146fotMINI

Czas Stefczyka 146/2017

PDF (9,21 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook