Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zwolnienia w szpitalu w Starachowicach

07.11.2016

Szpital w Starachowicach, w którym według doniesień mediów pacjentka pozostawiona bez opieki medycznej urodziła na podłodze martwe dziecko, rozwiązał umowę o pracę z ordynatorem, siostrą oddziałową i lekarzami dyżurnymi pełniącymi w tym czasie dyżur.

Jest mi niezmiernie przykro i chciałbym przeprosić pacjentkę jej męża i rodzinę w związku z tą ogromną tragedią” — powiedział na konferencji dyrektor szpitala w Starachowicach Grzegorz Fitas.

„Nie znalazłem żadnej możliwości wytłumaczenia, dlaczego tak się stało i dlaczego przy kobiecie nie było lekarza i nie było położnej. Na oddziale było dwóch lekarzy dyżurnych i pięć położnych. Nie stwierdziłem, że byli tak bardzo zajęci” — dodał.

Poinformował też, że po przeprowadzeniu wewnętrznego postępowania zdecydował o rozwiązaniu umowy z personelem medycznym, który w tym czasie pełnił dyżur.

Według mediów, przed kilkoma dniami kobieta w ósmym miesiącu ciąży zgłosiła się do szpitala ponieważ przestała czuć ruchy dziecka; zdiagnozowano, że dziecko nie żyje. Według pacjentki i jej męża, na których powołują się media, gdy rozpoczęła się akcja porodowa, kobiecie nie udzielono pomocy; pozostawiona bez opieki, urodziła na podłodze jednej ze szpitalnych sal, a dziecko nie żyło.

Kontrolę w szpitalu zleconą przez ministra zdrowia Konstntego Radziwiłła zakończył konsultant ds. ginekologii i położnictwa. Sprawą zajmuje się także prokuratura i świętokrzyski NFZ.

wkt/wPolityce.pl/PAP

[PAP/Piotr Polak]

Warto poczytać

 1. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 2. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 3. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 4. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

 5. szyd22 26.03.2017

  Premier Szydło: Nasz prestiż wzrósł

  Nie mogliśmy poprzeć człowieka, który chciał obalić nasz rząd; to byłoby wywieszenie białej flagi, to oznaczałoby utratę wiarygodności - powiedziała premier Beata Szydło w wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 6. mid-17324161 26.03.2017

  Prezydent o Deklaracji Rzymskiej i sytuacji w armii

  - Deklaracja Rzymska wytycza kierunki rozwoju UE w taki sposób, w jaki my jako Polska tego chcieliśmy - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

 7. mid-17325117 25.03.2017

  Marsz opozycji: „Kocham Cię, Europo!"

  „Nie damy odebrać sobie szans unijnych, europejskich. Nie damy wyprowadzić Polski z projektu, który jest gwarancją naszego bezpieczeństwa, rozwoju i postępu cywilizacyjnego”.

 8. mid-17325112 25.03.2017

  Protest frankowiczów w Warszawie

  "Ze wszystkich stron sceny politycznej odczuwamy blokadę" - mówił Andrzej Zalewski z Ruchu Obywatelskiego Frankowcy PL.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook