Jedynie prawda jest ciekawa

Zniszczona wystawa o Lechu Kaczyńskim

21.08.2012

Wystawa, której otwarcie nastąpiło w Wieluniu w niedzielę 19 sierpnia, została zaatakowana już kilka godzin później. Sprawcy próbowali zniszczyć tablice z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i cytatami z jego przemówień.

Wystawa odwiedziła miasto w 3. rocznicę wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z okazji obchodów rozpoczęcia II Wojny Światowej.

Wystawa, której otwarcie nastąpiło w niedzielę 19 sierpnia, została zaatakowana już kilka godzin później. Sprawcy próbowali zniszczyć tablice z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i cytatami z jego przemówień. Tablice usunięto z ram i uszkodzono. Według organizatorów, straty nie są wielkie i wystawę da się naprawić. Całość zajść została zgłoszona policji, która przeprowadziła na miejscu czynności służbowe i zapewniła, że zrobi wszystko, aby wykryć sprawców.

"Mimo wszystko mamy nadzieję, że to zwykły akt wandalizmu niedojrzałych ludzi, a nie nienawiść motywowana politycznie" – mówi Tomasz Matynia, jeden z organizatorów wystawy. Instalacja została naprawiona.

Wystawę „Warto być Polakiem” można oglądać w Wieluniu do 1 września. Znajduje się ona w okolicach pomnika Jana Pawła II w centrum miasta. Została przygotowana przez Macieja Chojnowskiego i Fundację Nowy Kierunek, pod patronatem Kas Kredytowych SKOK.

ll, PAP

[Fot. piswielun.pl]

Słowa kluczowe:

wystawa

,

wandalizm

,

Wieluń

,

Lech Kaczyński

,

tablice

Warto poczytać

 1. bbn23092017 23.09.2017

  Szef BBN zwolnił płk. Czesława Juźwika. Ekspert służył w WSW

  - Szef BBN Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. Czesławem Juźwikiem, ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w WSW w latach 1983-90 - wynika z komunikatu Biura.

 2. niezwyciezeni23092017 23.09.2017

  Skandal! YouTube zablokował film IPN-u. Komu przeszkadzają "Niezwyciężeni"?

  Na kilkanaście godzin YouTube zablokował anglojęzyczną wersję filmu „Niezwyciężeni”, wyprodukowaną przez Instytut Pamięci Narodowej

 3. jugend23092017 23.09.2017

  Niemcy zorganizowali festiwal w Opolu. Kilkaset osób uczestniczy w JugendFestivaluMłodych

  Organizowana po raz pierwszy przez organizacje mniejszości niemieckiej impreza ściągnęła do Opola młodzież z całej Polski

 4. 1270krakowdeszcz 23.09.2017

  W Krakowie pogotowie przeciwpowodziowe. Wisła może przekroczyć stan alarmowy

  Deszcz nie przestaje padać w Małopolsce, pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w ok. 20 gminach, w tym w Krakowie, gdzie - z powodu wysokiego poziomu Wisły - zostały zamknięte tunele dla pieszych (pod rondem Grunwaldzkim i pod ul. Konopnickiej na wysokości hotelu Forum).

 5. gdansk127022092017 22.09.2017

  Ogromna kasa dla mediów z gdańskiego ratusza. Kto zarabia najwięcej?

  Od początku stycznia do połowy września br. Gdańsk wydał w mediach ponad 400 tysięcy złotych. Lista beneficjentów jest krótka. To głównie Agora, Trojmiasto.pl i Polska Press. Z wydawców radiowych najbardziej uprzywilejowany jest Eurozet (m. in. Radio Zet i Antyradio), a także grupa RMF.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook