Jedynie prawda jest ciekawa


Zniszczona wystawa o Lechu Kaczyńskim

21.08.2012

Wystawa, której otwarcie nastąpiło w Wieluniu w niedzielę 19 sierpnia, została zaatakowana już kilka godzin później. Sprawcy próbowali zniszczyć tablice z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i cytatami z jego przemówień.

Wystawa odwiedziła miasto w 3. rocznicę wizyty Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z okazji obchodów rozpoczęcia II Wojny Światowej.

Wystawa, której otwarcie nastąpiło w niedzielę 19 sierpnia, została zaatakowana już kilka godzin później. Sprawcy próbowali zniszczyć tablice z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i cytatami z jego przemówień. Tablice usunięto z ram i uszkodzono. Według organizatorów, straty nie są wielkie i wystawę da się naprawić. Całość zajść została zgłoszona policji, która przeprowadziła na miejscu czynności służbowe i zapewniła, że zrobi wszystko, aby wykryć sprawców.

"Mimo wszystko mamy nadzieję, że to zwykły akt wandalizmu niedojrzałych ludzi, a nie nienawiść motywowana politycznie" – mówi Tomasz Matynia, jeden z organizatorów wystawy. Instalacja została naprawiona.

Wystawę „Warto być Polakiem” można oglądać w Wieluniu do 1 września. Znajduje się ona w okolicach pomnika Jana Pawła II w centrum miasta. Została przygotowana przez Macieja Chojnowskiego i Fundację Nowy Kierunek, pod patronatem Kas Kredytowych SKOK.

ll, PAP

[Fot. piswielun.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook