Jedynie prawda jest ciekawa


Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

26.04.2018
1270kaczoreknansa
Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprezentował nazwiska 16 kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich. Do walki o Warszawę stanie Patryk Jaki, który dał się poznać Warszawiakom, jako szef sejmowej komisji reprywatyzacyjnej, szeryf walczący z mafią reprywatyzacyjną, z którą przez ostatnie lata nic nie zrobiła obecna prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. 

Kolejne głośne nazwisko to Małgorzata Wassermann, która jest kandydatem PiS na prezydenta Krakowa. Prokurator Wassermann, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, jako przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold, również dała się poznać jako swoiste biuro do walki z patologią i wyśmienity lider i prawnik. 

Kolejnym kandydatem-prawnikiem, który od lat walczy z nadużyciami władzy jest Kacper Płażyński - młody adwokat, syn tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej byłego marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego. Będzie on kandydował na prezydenta Gdańska. Mimo młodego wieku już kilka razy dał się poznać, jako aktywny działacz społeczny walczący z nadużyciami gdańskiego samorządu. 

Kandydatem PiS na prezydenta Poznania będzie Tadeusz Zysk - właściciel wydawnictwa literackiego. Z kolei w Lublinie kandydatem będzie Sylwester Tułajew, w Łodzi Waldemar Buda, w Olsztynie Michał Wypij, a w Opolu Violetta Porowska. Kandydatem Zjednoczonej prawicy na prezydenta Białegostoku jest Jacek Żalek, działacz Porozumienia. Kandydatem na prezydenta Bydgoszczy został działacz PiS Tomasz Latos, dotychczas poseł i szef sejmowej komisji zdrowia, a Gorzowa Wielkopolskiego Sebastian Pieńkowski z PiS. Prezydentem Wrocławia ma szansę zostać poseł Mirosława Stachowiak-Różecka, która w poprzednich wyborach odnotowała dobry wynik wyborczy. W Rzeszowie kandydatem PiS będzie Wojciech Buczak wieloletni działacz "Solidarności". 
PiS zamierza również poprzeć kilku kandydatów, którzy nie są członkami partii zrzeszonych w koalicji Zjednoczonej Prawicy.

"Katowice, tutaj poprzemy Marcina Krupę, który nie jest działaczem PiS, jest ponadpartyjny, ale był popierany poprzednio i w dalszym ciągu będzie przez nas popierany" - oświadczył Kaczyński.

 

Prezes Kaczyński powiedział, że podobnie będzie w przypadku Kielc, gdzie kandydatem ZP będzie Wojciech Lubawski. "To także jest poparcie, też był poprzednio przez nas popierany i to poparcie utrzymujemy. Będziemy jego sukces traktowali jako własny" - mówił lider PiS.

Warto poczytać

 1. NitrasHalickiFlickr 22.05.2018

  Ale numer! Posłowie PO mogą stracić immunitet za race!

  Stołeczna policja skieruje do marszałka Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu dwóch posłów, którzy podczas Marszu Wolności odpalili race - poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy KSP kom. Sylwester Marczak. Według portalu tvp.info chodzi o posłów PO

 2. Walesa22052018TT 22.05.2018

  Nie ma dość po wczorajszej kompromitacji? Wałęsa atakuje Kościół w sprawie niepełnosprawnych

  Dziwnym jest milczenie Kościoła i środowisk walczących o życie nienarodzone - napisał we wtorek na Twitterze b. prezydent Lech Wałęsa, odnosząc się do protestu osób niepełnosprawnych w Sejmie. Zapewnił jednocześnie, że zrobi wszystko, by zakończyć "gehennę osób niepełnosprawnych"

 3. Walesa2205208 22.05.2018

  Sasin ostro o wczorajszym popisie Wałęsy: pokazuje jego pogardę dla protestujących

  Poniedziałkowa wizyta b. prezydenta Lecha Wałęsy u niepełnosprawnych Sejmie byłą groteskowa. To, co mówił, pokazuje jego zupełne oderwanie od rzeczywistości i pogardę dla protestujących - ocenił we wtorek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. Przedszkole 22.05.2018

  "Piosenka na Dzień Mamy jest zbyt konserwatywna". Rodzic podzielił się ciekawym SMS-em

  Jak widać, nawet w polskich przedszkolach coraz łatwiej o próby "równościowej" edukacji promowanej przez lewicowych ideologów. Na szczęście, wciąż trwa opór rodziców o czym świadczy rozmowa pani z rady rodziców, z jedną z internautek

 5. bodnar21052018 21.05.2018

  Rzecznik praw obywatelskich broni oficerów SB. "Współpracowali z Kościołem"

  Trzej byli oficerowie SB, którzy w latach 80. ostrzegali Kościół o działaniach służb PRL, nie powinni mieć obniżonych emerytur zgodnie z tzw. ustawą dezubekizacyjną.

 6. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 7. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook