Jedynie prawda jest ciekawa


Zmiany ministrów w nowym rządzie - po Nowym Roku

12.12.2017
1270dsgfsmorawiecki
Zmiany ministrów w nowym rządzie - po Nowym Roku

Zdaniem marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego do zmiany ministrów, w powołanym w poniedziałek rządzie Mateusza Morawieckiego, dojdzie po Nowym Roku. Według niego, do końca kadencji nie będzie już zmian na stanowisku premiera.

Karczewski w porannym wywiadzie dla radiowej Jedynki zapewnił, że to nie on głosował przeciw kandydaturze Morawieckiego na premiera podczas Komitetu Politycznego PiS. "W obecności 32 członków Komitetu Politycznego PiS głosowałem za powołaniem Mateusza Morawieckiego na premiera" - powiedział. Przypomniał, że prezes Jarosław Kaczyński podał, iż przeciw tej kandydaturze głosowały dwie osoby, jedna wstrzymała się od głosu.

Zaznaczył, że zmiana rządu nie ma na celu "zmiany kierunku, bo on będzie taki sam". "Chcemy pracować dla Polski i Polaków i wprowadzać dobre zmiany" - podkreślił. Zaznaczył, że dotychczasowy rząd "nie haratał w gałę, tylko ciężko pracował".

Pytany, dlaczego to Jarosław Kaczyński nie został premierem - jak mówiło się przed zmianami - marszałek odparł, że "taka zapadła decyzja".

"Prezes Jarosław Kaczyński jest naszym architektem, architektem wszystkich zmian. Przed nami wybory samorządowe, więc tu również spojrzenie pana Jarosława Kaczyńskiego, przygotowanie do tej kampanii jest niezwykle istotne - ważne. Są następne wybory; analizujemy również następne kroki - które będziemy wykonywać w przyszłym roku i za dwa lata, ale również i w przyszłości" - podkreślił marszałek Senatu.

W ocenie Karczewskiego, nie będzie ponownej zmiany premiera do końca kadencji, choć polityka jest dynamiczna i wszystko może się zdarzyć. "Polityka jest bardzo dynamiczna, zmienia się, więc wszystko jest możliwe, myślę jednak, że do końca kadencji utrzymamy dobry kierunek zmian i szybko je będziemy wprowadzać" - ocenił marszałek.

Pytany, kiedy zapowiadane zmiany w rządzie Morawieckiego mogą się dokonać i kiedy przedstawi on swój autorski gabinet - jeszcze w grudniu, czy już w nowym roku odparł, że po Nowym Roku. "To określenie trochę enigmatyczne, zawierające w sobie i styczeń, i grudzień, ale na pewno będzie analiza, będziemy się zastanawiać, pracujemy ciężko" - zapewnił.

Powiedział, że ta analiza będzie wykonywana w ścisłym kierownictwie partii i przez premiera Morawieckiego "tak, że wszyscy będziemy o tym rozmawiać.

(PAP)

autor: Aleksander Główczewski, fot. PAP/Paweł Supernak

 

Warto poczytać

 1. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 2. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 3. tvn17062018 17.06.2018

  Tą wpadką żyje internet! Prezenterka TVN24 opowiada o meczu Hiszpania-Portugalia

  Ogromna popularność mundialu sprawia, iż w każdej stacji widzimy mniej lub bardziej poważnych ekspertów komentujących wyczyny futbolistów w Rosji.

 4. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

 5. Sad16082018 16.06.2018

  Nowelizacja ustawy o sądownictwie i Sądzie Najwyższym weszła w życie

  W sobotę weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowela wprowadza zmiany w instytucji skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych

 6. 1270timmermans 16.06.2018

  Rzecznik prezydenta: Spór z KE zakończyłby się, gdyby nie ambicje Timmersmansa

  Mam wrażenie, że część Komisji Europejskiej, a szczególnie jej szef Jean-Claude Juncker, chce zakończenia sporu z Polską; blokuje to ambicjonalne i personalne podejście wiceszefa KE Fransa Timmermansa - ocenił w sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński

 7. sejm15062018 15.06.2018

  Nowy sondaż. Ogromna przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad innymi partiami

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku czerwca PiS uzyskałoby 43 proc. głosów osób deklarujących udział w głosowaniu.

 8. wyborcza15062018 15.06.2018

  „Wyborcza” ilustruje konkurs o bohaterach niepodległości zdjęciem… niemieckiego żołnierza

  Skandal czy głupota? „Wyborcza” ilustruje konkurs o historii Polski....zdjęciem niemieckiego żołnierza

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook