Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Zjednoczona Prawica w Warszawie

26.04.2015

Polska potrzebuje zmiany. Zmiana może przyjść przez zwycięstwo - nasze zwycięstwo. Nie ma tutaj żadnej alternatywy - podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego kongresu Polska Razem. Zjednoczona Prawica w Warszawie.

Na kongresie byli szefowie: PiS, Prawicy Rzeczypospolitej, Polski Razem i Solidarnej Polski. Ich zdaniem Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, jest gotowy na takie zmiany.

- To pierwszy kongres nowo powołanej partii. (...) To stawianie nowego namiotu w obozie, który powinien zmienić Polskę - podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego kongresu Polska Razem. Zjednoczona Prawica w Warszawie.

Podczas kongresu Polska Razem podjęła uchwałę popierającą Andrzeja Dudę - kandydata PiS - na prezydenta.

- To, co powinno nas łączyć, to cel. Tym celem nie jest prawica, nie są obozy takie czy inne. Tym celem jest Polska,(...) zmiana ku dobremu, ku naprawie Rzeczpospolitej - dodał szef PiS.

Ocenił, że Polska znajduje się dzisiaj w stanie, którego nie można akceptować. - Który nie zapewnia nam dobrej przyszłości, bezpieczeństwa, a ci, którzy mają być może zbyt daleko posuniętą tendencję do pesymizmu twierdzą nawet, że nie zapewnia nam trwania jako narodu, który żyje w środku Europy i jest narodem wolnym - zaznaczył Kaczyński.

- Polska potrzebuje zmiany. Zmiana może przyjść przez zwycięstwo - nasze zwycięstwo. Nie ma tutaj żadnej alternatywy. To musi być nasze wspólne zwycięstwo. Ale po tym zwycięstwie musi nastąpić zdyscyplinowany marsz, w ramach którego będziemy osiągać kolejne wyznaczone cele. Marsz, który będzie realizował program, który - mam nadzieję - już wspólnie ustalimy w czerwcu podczas konferencji programowej w Katowicach - zapowiedział prezes PiS.

Wtórował mu prezes Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. - Pokazujemy całej Polsce inny styl. (...) Polegający na tym, że różne kierunki polityczne współpracują, że tworzą obóz - mówił. Zwrócił uwagę na fenomen partii Jarosława Gowina, której wielką szansą - jak podkreślił - jest to, że przypomniała o tym, iż "silna klasa średnia, sukces najbardziej przedsiębiorczych Polaków jest warunkiem życiowego sukcesu całego narodu".

- Polski nie stać - jak mówi obecna władza - na nierobienie polityki - mówił, dodając, że Polska musi stawiać czoło wielkim wyzwaniom cywilizacyjnym.

Jurek przekonywał ponadto, że Andrzej Duda ma realne szanse wygrać wybory prezydenckie, ponieważ "reprezentuje zmianę polityczną". Zarzucił obecnemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu to, że nie chce on zmian. - Prezydent Komorowski jest na prostej drodze do przegrania tych wyborów, dlatego że powiedział, że chce bronić status quo. A Polacy wiedzą, że Polska musi się zmieniać - dodał.

W tym duchu również wypowiadał się lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. "Po raz kolejny pokazujemy, że prawica jest wielkim obozem zmian, który z wiarą i siłą zmierza do tego, aby zmieniać Polskę, by była krajem pamiętającym o swoich korzeniach, (...) dającym nadzieję na przyszłość i krajem nowoczesnym, tworzącym silną gospodarkę". Jak mówił, dzisiaj Polacy są dzieleni na racjonalnych i radykalnych. - Zamiast łączyć, zamiast pokazać to, co może być wspólne, to co może budować, dzieli się - zaznaczył.

- To nasze dzisiejsze spotkanie pokazuje, że (...) tu jest właśnie Polska racjonalna (...) Polska, która dostrzega wspólne nam wartości, szanując odrębność w wymiarze programu i biografii. Pokazujemy, że możemy być razem - przekonywał Ziobro.

O potrzebie zmian mówił także szef Polski Razem Jarosław Gowin. - Droga do zwycięstwa prowadzi przez jedność. Mamy pełną świadomość, że (trzeba) odsunąć od władzy obecną koalicję rządową. Koalicję stagnacji, kolacji pseudo polityki - ocenił Gowin.

Jak mówił, może to zrobić tylko "jedna siła". - Stworzymy wielki namiot, pod którym skupią się wszyscy ci, którzy nadadzą Polsce bieg ku zwycięstwu, zamożności obywateli, suwerenności i dynamicznemu rozwojowi naszego państwa - podkreślił szef Polski Razem.

Również Gowin mówił o tym, że na czerwcowym kongresie partii Polska Razem zostanie wyłoniony program, wspierający polską gospodarkę, rodzinę i bezpieczeństwo obronne kraju. - Zrobimy wszystko, by jesienią władza trafiła do obozu konserwatywnego - podkreślił.

Podczas kongresu mają zostać wybrane władze partii Polska Razem. Zjednoczona Prawica. Szefem ugrupowania został Jarosław Gowin.

PAP/mmil

[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. mid-17123059 23.01.2017

  Uczestnik awantury spod Sejmu z zarzutami

  Do warszawskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo dot. wydarzeń z 16 grudnia, wezwano w poniedziałek dwóch uczestników protestu.

 2. michalwojcickMSyoutubetvrepublika 23.01.2017

  Wójcik: Elektryczne opaski na alimenciarzy

  "Kosztuje to podatnika trzysta kilkadziesiąt złotych, a nie ponad trzy tysiące złotych. Wiemy dokładnie, gdzie ta osoba jest”.

 3. mid-17123042 23.01.2017

  Premier Szydło: Rozwój priorytetem rządu

  „Ekonomia ma służyć obywatelom, pieniądze publiczne mają być wydawane w sposób transparentny, uczciwy, mądry i rozsądny”.

 4. mid-17123064 23.01.2017

  Szef MON: Polska armia nie zapomni o Mirosławcu

  - O tragedii w Mirosławcu polska armia nigdy nie zapomni – powiedział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości upamiętniających jej ofiary.

 5. 1ae88bf8177527f9ec66e8736696wizerunkisejmpolicja 23.01.2017

  Zieliński o publikacji wizerunków sprzed Sejmu

  "Chcę wyraźnie powiedzieć, że policja nie opublikowała wizerunku wszystkich osób. Są podstawy, aby poszukiwać tych, którzy są podejrzewani o złamanie prawa”.

 6. mag22 23.01.2017

  Magierowski: Od prezydenta USA zależy najwięcej

  Magierowski, który był w poniedziałek gościem radia TOK FM, podkreślił, że ma nadzieję, iż jeszcze w tym roku dojdzie do rozmowy Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą.

 7. 20070111obradysejmusalaplenarna1 23.01.2017

  Sondaż IBRiS: PiS może rządzić samodzielnie

  Z sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej", po zakończeniu przez opozycję protestu w Sejmie, wynika, że PiS zyskał od listopada aż 8 proc. poparcia.

 8. care-9286531280 23.01.2017

  Radziwiłł: Pacjent zaopiekowany w całości

  "Koncepcja sieci szpitali się nieco zmieniła. Myślę, że jest ona zdecydowanie bardziej przyjazna dla tych, którzy będą w niej uczestniczyć".

Wiadomości z kraju