Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: W Polsce trzeba zrobić porządek

14.12.2013

Walka z korupcją to najważniejszy cel, jaki stawiają sobie politycy Solidarnej Polski. "W Polsce trzeba zrobić porządek" - mówił podczas konwencji w Krakowie lider ugrupowania Zbigniew Ziobro.

"Nie jest prawdą, co mówią nam dzisiaj rządzący, były minister finansów pan Rostowski, dziś nowy minister pan Szczurek, premier Donald Tusk, że nie ma pieniędzy. Otóż jest bardzo dużo pieniędzy, tylko pytanie, gdzie one trafiają?" - powiedział Ziobro.

Według lidera SP w Polsce m.in. z systemu opieki medycznej i gospodarki lekami wyciekają miliardy złotych. Ziobro krytykował też korupcję przy informatyzacji instytucji publicznych oraz budowie dróg i autostrad.

"W Polsce trzeba zrobić porządek, także z tą władzą i politykami, które uzurpują sobie prawo do tego, aby dysponować mieniem publicznym w sposób dowolny, na prywatne cele, na własne koterie, sitwy. Trzeba z nimi zrobić porządek, wtedy sprawy Polski mogą pójść do przodu" – powiedział Ziobro.

Jak mówił SP ma przygotowany pakiet zmian w zakresie prawa karnego, reformy prokuratury i sądownictwa. Dodał, że nie będzie tak "jak dziś obserwujemy, kiedy prokuratorzy klękają na kolana przed władzą".

Wśród zmian, jakie zaproponuje Solidarna Polska Ziobro wymienił: likwidację reformy emerytalnej, która wydłużyła czas pracy Polaków, obniżenie pierwszego progu podatku dochodowego do 10 proc. i stopniowe obniżanie podatku VAT.

"Ale poza uproszczeniem i obniżeniem podatków dla większości Polaków jest sfera, która wymaga podwyższenia podatków to obszar działania wielkich banków, korporacji, hipermarketów i supermarketów, o których wiemy, że uzyskują w naszym kraju gigantyczne zyski, a władza nie ma odwagi upomnieć się o to, co nam Polakom się należy" - powiedział Ziobro.

Konwencja odbywa się pod hasłem "Zrobimy w Polsce porządek".

Wiceprezes SP Poseł Beata Kempa mówiła, że mamy w Polsce do czynienia nie z rządem, ale z "nie lada bałaganiarzami". "To, co wprowadzili i to, co wprowadzają będzie bardzo trudno posprzątać" - powiedziała. "Mówi się, że ryba psuje się od głowy. W tym przypadku psuje się również od ogona. Ona jest już kompletnie zepsuta. Sytuacja na Dolnym Śląsku pokazała, że skoro można tam na dole, w łonie partii, to strach pomyśleć, co dzieje się na górze. Sprawa Nowaka to czubek góry lodowej, również właściwie pozamiatana" - krytykowała Platformę Beata Kempa.

Jak mówiła Kempa Solidarna Polska chce ograniczyć finansowanie partie politycznych. "Te zegarki, te imprezy, drogie garnitury, sukienki dla żon. Trzeba zrobić z tym porządek" – powiedziała Kempa. Jak podkreśliła trzeba wesprzeć polskie rodziny, by nie dochodziło do sytuacji, że dzieci zabierane są z domów, bo jest w nich bieda. Według Kempy likwidacja korupcji i opodatkowanie banków i najbogatszych firm, sprawi, że będą środki na to, by każda rodzina mogła otrzymać miesięcznie na każde dziecko 700 zł.

"Trzeba w Polsce zrobić porządek, tak jak Wiktor Orban zrobił porządek na Węgrzech i uchronił swój naród i kraj przed katastrofą gospodarczą" - mówił wiceprezes SP Jacek Kurski. Jak sprecyzował trzeba uporządkować system opieki zdrowotnej, funkcjonowanie OFE, wielkich korporacji, banków oraz zapobiec nieprawidłowościom przy korzystaniu z środków unijnych. "Trzeba zrobić w Polsce porządek, żeby już nigdy symbolem polskich przemian nie był Sławomir Nowak, który odpowiadał za przebudowę polskich autostrad" - dodał Kurski.

Podczas zamknięte dla mediów części zjazdu mają być wybrane nowe władze partii. Jedynym kandydatem na prezesa partii jest Zbigniew Ziobro.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, lz

[fot: PAP/Stanisław Rozpędzik]

Warto poczytać

 1. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 2. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 3. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 4. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 5. PrzybyszAI 21.03.2018

  Nie ma ani odrobiny poczucia wstydu! Przybysz twarzą kampanii proaborcyjnej

  Przybysz wystąpiła w spocie... Amnesty International - organizacji walczącej o prawa człowieka, chyba że tym człowiekiem jest osoba nienarodzona. Piosenkarka w języku migowym mówi "Moje Ciało, Moje Prawa". - Nagłośnij sprawy, na których ci zależy - informuje spot AI

 6. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 7. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 8. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook