Jedynie prawda jest ciekawa

Ziobro: SP walczy z frontem obrony korupcji

26.01.2013

Walka z odradzającym się frontem obrony korupcji - to główne zadania, jakie stawia przed sobą Solidarna Polska. Założenia na konwencji partii nakreslił w przemówieniu lider SP Zbigniew Ziobro.

"Reakcje elit, dla których uczciwości niewiele znaczy, po wydaniu wyroku na doktora G. pokazują, że odradza się front obrony korupcji" - powiedział Ziobro na konwencji w warszawskim Teatrze Dramatycznym.

Podkreślił, że media, które w jego opinii kreowały doktora G. jako człowieka niezłomnego "musiały zakrzyczeć niewygodną prawdę, że skazany lekarz jest łapówkarzem".

Ziobro ocenił też, że pod rządami koalicji PO-PSL "prawa zwykłego obywatela są pogardzane".

Zaznaczył, że państwo powinno zapewnić bezpieczeństwo, także socjalne, rodzinie oraz bezpłatną i skuteczną ochronę zdrowia, a tego nie robi. 

W opinii Ziobry wymiar sprawiedliwości także funkcjonuje wadliwie. "Państwo powinno chronić ofiarę, a nie przestępców" - zaznaczył.

Lider SP podkreślił, że w Polsce dochodzi do skandalicznych, jego zdaniem sytuacji, w których odbiera się matce dzieci, bo nie może opłacić rachunków, a twórca afery Amber Gold "mógł miesiącami bezkarnie oszukiwać ludzi" - powiedział. 

"Amber Gold zatrudniała syna premiera, czy to przypadek?" - pytał Ziobro.

Zaznaczył też, że niepokoi go to, że młodzi Polacy masowo emigrują do krajów, w których korupcja jest niska. "Bezpieczna i uczciwa Polska to warunek rozwoju. Solidarnej Polsce nie braknie energii, by wprowadzić ją w życie" - podkreślił Ziobro.

PAP/run

fot. PAP

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook