Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro popiera Andrzeja Dudę

06.05.2015

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował w środę w Łodzi - w imieniu swojego ugrupowania - o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. "To najlepszy w naszej ocenie kandydat do pełnienia urzędu prezydenta" - przekonywał.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Ziobro, Polska potrzebuje zmian. Dlatego - według niego - warto poprzeć człowieka młodego, dynamicznego, wiarygodnego, który gwarantuje, że Polska może się rozwijać i korzystać z wielkiego potencjału, jaki tkwi w naszym kraju. Przypomniał, że hasłem Dudy w tej kampanii jest "godne życie w bezpiecznej Polsce".

Jestem pewien, znając jego energię i kompetencje ekspertów, jakimi się otacza, że jest to kandydat, który daje realną szansę na dobrą zmianę w Polsce" - powiedział lider SP.

Jak przekonywał, w naszym kraju jest ogromny potencjał, jesteśmy narodem bardzo dobrze wykształconym, niezwykle cenionym, jeśli chodzi o pracowitość. Niestety - jak mówił - nie ma dobrych działań ze strony władz, by zagospodarować tę energię.

Ziobro zarzucił prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, iż mimo wcześniejszych obietnic, że tego nie zrobi, podpisał ustawy: podnoszące wiek emerytalny Polaków, podnoszące podatki oraz ustawy reformujące polską służbę zdrowia, które miały skrócić kolejki, a w rzeczywistości pogorszyły ochronę zdrowia w Polsce.

Według Ziobry Komorowskimówił jedno, zrobił drugie". Dlatego - zdaniem szefa SP - Polska potrzebuje prezydenta wiarygodnego, który będzie realizował to, co mówi. Przekonywał, że takim właśnie kandydatem, który będzie gwarantował dobrą zmianę w naszym kraju, jest Andrzej Duda - który ma poparcie nie tylko PiS, ale całej zjednoczonej prawicy, m.in. Solidarnej Polski, Polski Razem.

Ziobro przypomniał, że 10 lat temu w sondażach przed pierwszą turą wyborów Lech Kaczyński miał mniejsze poparcie niż ówczesny kandydat PO Donald Tusk. Jednak zaangażowanie, praca i przekonywanie ludzi przyniosło efekt. W drugiej turze zwyciężył Lech Kaczyński. Według Ziobry teraz będzie tak samo, bo Duda - między pierwszą a drugą turą wyborów - będzie starał się przekonać do siebie zarówno osoby niezdecydowane jak i tych, którzy oddali głos na innych kandydatów.

Wybory prezydenta odbędą się 10 maja.

PAP/es

fot. wPolityce.pl/ansa


Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook