Jedynie prawda jest ciekawa

Ziobro popiera Andrzeja Dudę

06.05.2015

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował w środę w Łodzi - w imieniu swojego ugrupowania - o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. "To najlepszy w naszej ocenie kandydat do pełnienia urzędu prezydenta" - przekonywał.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Ziobro, Polska potrzebuje zmian. Dlatego - według niego - warto poprzeć człowieka młodego, dynamicznego, wiarygodnego, który gwarantuje, że Polska może się rozwijać i korzystać z wielkiego potencjału, jaki tkwi w naszym kraju. Przypomniał, że hasłem Dudy w tej kampanii jest "godne życie w bezpiecznej Polsce".

Jestem pewien, znając jego energię i kompetencje ekspertów, jakimi się otacza, że jest to kandydat, który daje realną szansę na dobrą zmianę w Polsce" - powiedział lider SP.

Jak przekonywał, w naszym kraju jest ogromny potencjał, jesteśmy narodem bardzo dobrze wykształconym, niezwykle cenionym, jeśli chodzi o pracowitość. Niestety - jak mówił - nie ma dobrych działań ze strony władz, by zagospodarować tę energię.

Ziobro zarzucił prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, iż mimo wcześniejszych obietnic, że tego nie zrobi, podpisał ustawy: podnoszące wiek emerytalny Polaków, podnoszące podatki oraz ustawy reformujące polską służbę zdrowia, które miały skrócić kolejki, a w rzeczywistości pogorszyły ochronę zdrowia w Polsce.

Według Ziobry Komorowskimówił jedno, zrobił drugie". Dlatego - zdaniem szefa SP - Polska potrzebuje prezydenta wiarygodnego, który będzie realizował to, co mówi. Przekonywał, że takim właśnie kandydatem, który będzie gwarantował dobrą zmianę w naszym kraju, jest Andrzej Duda - który ma poparcie nie tylko PiS, ale całej zjednoczonej prawicy, m.in. Solidarnej Polski, Polski Razem.

Ziobro przypomniał, że 10 lat temu w sondażach przed pierwszą turą wyborów Lech Kaczyński miał mniejsze poparcie niż ówczesny kandydat PO Donald Tusk. Jednak zaangażowanie, praca i przekonywanie ludzi przyniosło efekt. W drugiej turze zwyciężył Lech Kaczyński. Według Ziobry teraz będzie tak samo, bo Duda - między pierwszą a drugą turą wyborów - będzie starał się przekonać do siebie zarówno osoby niezdecydowane jak i tych, którzy oddali głos na innych kandydatów.

Wybory prezydenta odbędą się 10 maja.

PAP/es

fot. wPolityce.pl/ansa


Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook