Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro popiera Andrzeja Dudę

06.05.2015

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował w środę w Łodzi - w imieniu swojego ugrupowania - o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. "To najlepszy w naszej ocenie kandydat do pełnienia urzędu prezydenta" - przekonywał.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Ziobro, Polska potrzebuje zmian. Dlatego - według niego - warto poprzeć człowieka młodego, dynamicznego, wiarygodnego, który gwarantuje, że Polska może się rozwijać i korzystać z wielkiego potencjału, jaki tkwi w naszym kraju. Przypomniał, że hasłem Dudy w tej kampanii jest "godne życie w bezpiecznej Polsce".

Jestem pewien, znając jego energię i kompetencje ekspertów, jakimi się otacza, że jest to kandydat, który daje realną szansę na dobrą zmianę w Polsce" - powiedział lider SP.

Jak przekonywał, w naszym kraju jest ogromny potencjał, jesteśmy narodem bardzo dobrze wykształconym, niezwykle cenionym, jeśli chodzi o pracowitość. Niestety - jak mówił - nie ma dobrych działań ze strony władz, by zagospodarować tę energię.

Ziobro zarzucił prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, iż mimo wcześniejszych obietnic, że tego nie zrobi, podpisał ustawy: podnoszące wiek emerytalny Polaków, podnoszące podatki oraz ustawy reformujące polską służbę zdrowia, które miały skrócić kolejki, a w rzeczywistości pogorszyły ochronę zdrowia w Polsce.

Według Ziobry Komorowskimówił jedno, zrobił drugie". Dlatego - zdaniem szefa SP - Polska potrzebuje prezydenta wiarygodnego, który będzie realizował to, co mówi. Przekonywał, że takim właśnie kandydatem, który będzie gwarantował dobrą zmianę w naszym kraju, jest Andrzej Duda - który ma poparcie nie tylko PiS, ale całej zjednoczonej prawicy, m.in. Solidarnej Polski, Polski Razem.

Ziobro przypomniał, że 10 lat temu w sondażach przed pierwszą turą wyborów Lech Kaczyński miał mniejsze poparcie niż ówczesny kandydat PO Donald Tusk. Jednak zaangażowanie, praca i przekonywanie ludzi przyniosło efekt. W drugiej turze zwyciężył Lech Kaczyński. Według Ziobry teraz będzie tak samo, bo Duda - między pierwszą a drugą turą wyborów - będzie starał się przekonać do siebie zarówno osoby niezdecydowane jak i tych, którzy oddali głos na innych kandydatów.

Wybory prezydenta odbędą się 10 maja.

PAP/es

fot. wPolityce.pl/ansa


Warto poczytać

 1. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

 2. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook