Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro popiera Andrzeja Dudę

06.05.2015

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zaapelował w środę w Łodzi - w imieniu swojego ugrupowania - o poparcie w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. "To najlepszy w naszej ocenie kandydat do pełnienia urzędu prezydenta" - przekonywał.

Jak mówił na spotkaniu z dziennikarzami Ziobro, Polska potrzebuje zmian. Dlatego - według niego - warto poprzeć człowieka młodego, dynamicznego, wiarygodnego, który gwarantuje, że Polska może się rozwijać i korzystać z wielkiego potencjału, jaki tkwi w naszym kraju. Przypomniał, że hasłem Dudy w tej kampanii jest "godne życie w bezpiecznej Polsce".

Jestem pewien, znając jego energię i kompetencje ekspertów, jakimi się otacza, że jest to kandydat, który daje realną szansę na dobrą zmianę w Polsce" - powiedział lider SP.

Jak przekonywał, w naszym kraju jest ogromny potencjał, jesteśmy narodem bardzo dobrze wykształconym, niezwykle cenionym, jeśli chodzi o pracowitość. Niestety - jak mówił - nie ma dobrych działań ze strony władz, by zagospodarować tę energię.

Ziobro zarzucił prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu, iż mimo wcześniejszych obietnic, że tego nie zrobi, podpisał ustawy: podnoszące wiek emerytalny Polaków, podnoszące podatki oraz ustawy reformujące polską służbę zdrowia, które miały skrócić kolejki, a w rzeczywistości pogorszyły ochronę zdrowia w Polsce.

Według Ziobry Komorowskimówił jedno, zrobił drugie". Dlatego - zdaniem szefa SP - Polska potrzebuje prezydenta wiarygodnego, który będzie realizował to, co mówi. Przekonywał, że takim właśnie kandydatem, który będzie gwarantował dobrą zmianę w naszym kraju, jest Andrzej Duda - który ma poparcie nie tylko PiS, ale całej zjednoczonej prawicy, m.in. Solidarnej Polski, Polski Razem.

Ziobro przypomniał, że 10 lat temu w sondażach przed pierwszą turą wyborów Lech Kaczyński miał mniejsze poparcie niż ówczesny kandydat PO Donald Tusk. Jednak zaangażowanie, praca i przekonywanie ludzi przyniosło efekt. W drugiej turze zwyciężył Lech Kaczyński. Według Ziobry teraz będzie tak samo, bo Duda - między pierwszą a drugą turą wyborów - będzie starał się przekonać do siebie zarówno osoby niezdecydowane jak i tych, którzy oddali głos na innych kandydatów.

Wybory prezydenta odbędą się 10 maja.

PAP/es

fot. wPolityce.pl/ansa


Warto poczytać

 1. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 2. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 3. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 4. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 5. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

 6. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 7. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 8. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook