Jedynie prawda jest ciekawa


Ziobro: Politycy potrzebują motywacji

14.05.2015

O potrzebie motywacji polityków i konieczności przewietrzenia salonów mówił w Lublinie Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski.

Jak dodał Ziobro, „politycy potrzebują motywacji” i w polityce powinny być zmiany, aby mobilizować polityków do lepszej pracy.

- Takie przewietrzenie trochę pewnych salonów sprawi, że również ci, którzy przegrają te wybory, a rządzili do tej pory, zrozumieją, że muszą się bardziej starać o wyborców, lepiej pracować dla Polaków i dla Polski -  powiedział polityk na konferencji prasowej.

Ziobro przekonywał, że Duda będzie lepszym prezydentem niż Bronisław Komorowski, którego nazwał „starszym panem, który kompletnie nie radzi sobie z urzędem, kontaktami z ludźmi i z wystąpieniami”.

Duda natomiast – wyliczał Ziobro - to kandydat świetnie wykształcony, bardzo wszechstronny i energiczny, potrafiący sprawnie poruszać się w świcie polityki europejskiej, ale i rozmawiać ze zwykłymi ludźmi.

Ziobro podkreślił, że - gdy był ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym – współpracował z Andrzejem Dudą.

- Wtedy poznałem człowieka niezwykle pracowitego, kompetentnego, świetnie przygotowanego do zajmowania się powierzonymi mu wtedy zadaniami w ramach działań rządu, w których współuczestniczył. Jest osobą, która radzi sobie z każdym wyzwaniem, i takiego właśnie prezydenta Polska dzisiaj potrzebuje - podkreślił lider Solidarnej Polski.

Zapytany, czy zwycięstwo Andrzeja Dudy może doprowadzić do zmiany lidera PiS, Ziobro odpowiedział, że nie. Jego zdaniem takie koncepcje są „zupełnie oderwane od rzeczywistości”.

PAP/mmil

[Fot. wPolityce.pl]


CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook