Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziobro odejdzie z polityki?

14.07.2014

Integracja na prawicy wchodzi w kolejną fazę. Prezes Solidarnej Polski deklaruje, że jeśli jest przeszkodą, może odejść z polityki. Sprawdź, jak zareagowało Prawo i Sprawiedliwość.

"Jestem gotów odejść z polityki. Zjednoczenie prawicy jest ważniejsze. Jeśli przeszkadzam Jarosławowi Kaczyńskiemu – trudno. Ważne, aby realizować postulaty SP i żeby moi ludzie byli bezpieczni" - mówił Zbigniew Ziobro w rozmowie z TVP Info.

Sprawie konsolidacji prawicy była też poświęcona konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry w Sejmie, gdzie podkreślał, że dla dobra sprawy „może odejść z polityki”.

"Dla dobra sprawy i dla zjednoczenia prawicy jestem gotów poświęcić swoją polityczną przyszłość" - tłumaczył.

Wcześniej zaznaczał, że 32 proc. poparcia dla PiS i 4 proc. dla Solidarnej Polski z ostatnich wyborów do PE dałoby nie tylko zwycięstwo prawicy, ale również stworzenie jednej z największych grup w Parlamencie.

"Warto się łączyć" - powiedział Ziobro.

"Żeby się porozumieć trzeba rozmawiać. Od środy czekałem na telefon od pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, ale do dzisiaj go nie otrzymałem, a jest już po kongresie zjednoczeniowym prawicy. PiS nie chce z nami rozmawiać" - ubolewał prezes Solidarnej Polski.

Podkreślił, że sam może ograniczyć swoje ambicje polityczne, ale nie może się zgodzić, żeby jego koleżanki i koledzy znaleźli się poza Sejmem. Szczególnie że są oni gwarantem realizacji programu, któremu głosy powierzyło 300 tysięcy wyborców.

W ubiegły piątek Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin ogłosili powstanie nowego klubu parlamentarnego – Sprawiedliwej Polski. W jego skład wejdzie co najmniej 15 posłów, przewodniczącym będzie Gowin. Na słowa Ziobry reagował Mariusz Błaszczak.

"Nie wymagamy poświęceń, nie chodzi o Zbigniewa Ziobrę, ale o działania dające gwarancję zmiany w Polsce" - mówił w TVP Info szef klubu parlamentarnego PiS. Jego zdaniem, deklaracja Ziobry, że odejdzie z polityki to „poza i gra”.

"My nie chcemy żadnych rozliczeń, ale nie możemy nagradzać za błędy. Ziobro upierał się, by kandydować samodzielnie i głosy oddane na Solidarną Polskę zostały zmarnowane" - dodał Błaszczak.

LL, TVP Info

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku. 

Warto poczytać

Facebook