Jedynie prawda jest ciekawa

Zima zaatakowała Lubelszczyznę

01.02.2014

Kryzysowa sytuacja na Lubelszczyźnie. Na skutek ataku zimy region został praktycznie odcięty od świata.

Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie hrubieszowskim. Ponad 80 procent dróg jest nieprzejezdnych. Podobnie trudną sytuację mamy w powiatach chełmskim, tomaszowskim, oraz na południowo-wschodnich rubieżach powiatu lubelskiego - powiedział RMF FM Michał Sadura, doradca wojewody lubelskiego.

Ciężkie warunki pogarsza wiatr, który nawiewa śnieg na odśnieżone już odcinki dróg. W wielu miejscach nie da się określić, gdzie kończy się i gdzie zaczyna jezdnia. Skutkuje to problemami z dostarczeniem zaopatrzenia do lokalnych sklepów. Także karetki czy samochody straży pożarnej nie mogą dotrzeć do potrzebujących.

Mieszkańcom pomagają funkcjonariusze straży granicznej, dostarczając produkty i żywność. Ratują także kierowców, których samochody utknęły w zaspach.

Pogoda daje się też we znaki zachodniej Polsce. Wiatr sieje spustoszenie na Dolnym Śląsku: zrywa przewody, łamie konary. W Wałbrzychu i okolicach 4 tysiące odbiorców nie ma prądu. Awarie są już usuwane.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubelskiego uruchomiło całodobowy numer telefonu 81 742 4354, pod który swoje potrzeby mogą zgłaszać osoby odcięte od świata. Do dyspozycji poszkodowanych jest też bezpłatny numer 987.

mc,rmf24.pl

[fot. PAP/

Słowa kluczowe:

zima

,

pogoda

,

drogi

,

Wałbrzych

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook