Jedynie prawda jest ciekawa


[TYLKO U NAS] Ziemowit Kossakowski wraca do TVP!

22.12.2017
ZiemowitKossakowskifacebook
[TYLKO U NAS] Ziemowit Kossakowski wraca do TVP!

Redaktor tvp.info został zawieszony w październiku po publikacji artykułu pt.: „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ziemowit Kossakowski wrócił do pracy w Telewizji Polskiej. Tym razem nie będzie pracował dla serwisu internetowego tvp.info, ale zajmie się przygotowaniem materiałów w TVP 3 Warszawa. Jak udało się nam dowiedzieć, redaktor Kossakowski rozpocznie pracę od stycznia jako reporter w Terenowym Kurierze Warszawskim. 

W wywiadzie dla DGP dyrektor TVP Jacek Kurski zapowiadał, że zawieszony redaktor wróci, ale "czeka go degradacja"

Przypomnijmy, redaktor Kossakowski został zawieszony w październiku br. po opublikowanym na stronie tvp.info materiale: "Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem". W tekście wytykał protestującym rezydentom m. in. zdjęcia kanapek z kawiorem na Instagramie i podróże zagraniczne. Później okazało się, że przykład wyjazdu Katarzyny Pikulskiej do Kurdystanu był wyjątkowo nietrafiony, bo lekarka trafiła tam jako wolontariuszka. 

Po publikacji artykułu lekarkę przeprosił na Twitterze redaktor naczelny tvp.info, Samuel Pereira.

Komisja Etyki Telewizji Polskiej uznała, że w publikacji zostały naruszone zasady etyki dziennikarskiej.  Informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji - napisała komisja w swoim orzeczeniu.

kh
Fot: Facebook

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook