Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Tusk odrzuca wyborców

08.08.2014

„W twardym elektoracie PO wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny” - mówi Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk odrzuca wyborców – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika. Publicysta wskazał, że „wizerunek Donalda Tuska jest pod psem”. „Teraz premier zamiast przyciągać wyborców, ich odrzuca, ale zmiana lidera Platformy Obywatelskiej oznaczałaby jej koniec. Znów okazuje się, że Tuska nie można zmienić, ale trzeba to zrobić. Nic dobrego z tego nie wynika” – tłumaczył Ziemkiewicz.

Publicysta przyznał, że Tuskowi został tylko „żelazny” elektorat. „W twardym elektoracie PO, wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny, gorszy nawet od Radosława Sikorskiego. Co z tego wynika? Jest to „pisizacja” Platformy. Kiedyś Jarosław Kaczyński też miał poparcie tylko w obrębie swojego żelaznego elektoratu” – wyjaśnił Ziemkiewicz. Dodał, że „teraz PiS przebił szklany sufit”.

Zdaniem Ziemkiewicza niewiele może zmienić planowana rekonstrukcja rządu. „Tusk rozważa rekonstrukcję rządu. Pytanie tylko, czy ten numer może znów zadziałać. Pamiętamy przecież, że poprzednia rekonstrukcja nie była udana. Może gdyby jakieś wielkie nazwiska weszły to rządu, to odniosłaby ona pozytywny skutek, ale PO nie może znaleźć chętnych sobie nawet w Krakówku, który był zawsze przyjaźnie nastawiony do premiera” – powiedział.

Dziennikarz pytany był również o słynne rozmowy Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza. Według Ziemkiewicza to „ewidentny delikt konstytucyjny”. „To ewidentne przestępstwo. Myślę, że to jest powód, by ludzie o aferze taśmowej nie zapomnieli, bo widać w niej całą kompromitację rządu, ale przede wszystkim ewidentny delikt konstytucyjny” – podkreślił Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz skomentował także postawę Tuska, który broni bohaterów afery taśmowej i nie uważa, by stało się coś złego. „Kiedy Tusk broni bohaterów afery taśmowej, to tak, jakby ktoś podbiegł do pana premiera i ściągnął mu spodnie, a ten nadal jest poważny i udaje, że te spodnie ma. Nie może ich podciągnąć i przyznać, że już w nich nie jest” – zobrazował Ziemkiewicz.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook