Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Tusk odrzuca wyborców

08.08.2014

„W twardym elektoracie PO wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny” - mówi Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk odrzuca wyborców – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika. Publicysta wskazał, że „wizerunek Donalda Tuska jest pod psem”. „Teraz premier zamiast przyciągać wyborców, ich odrzuca, ale zmiana lidera Platformy Obywatelskiej oznaczałaby jej koniec. Znów okazuje się, że Tuska nie można zmienić, ale trzeba to zrobić. Nic dobrego z tego nie wynika” – tłumaczył Ziemkiewicz.

Publicysta przyznał, że Tuskowi został tylko „żelazny” elektorat. „W twardym elektoracie PO, wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny, gorszy nawet od Radosława Sikorskiego. Co z tego wynika? Jest to „pisizacja” Platformy. Kiedyś Jarosław Kaczyński też miał poparcie tylko w obrębie swojego żelaznego elektoratu” – wyjaśnił Ziemkiewicz. Dodał, że „teraz PiS przebił szklany sufit”.

Zdaniem Ziemkiewicza niewiele może zmienić planowana rekonstrukcja rządu. „Tusk rozważa rekonstrukcję rządu. Pytanie tylko, czy ten numer może znów zadziałać. Pamiętamy przecież, że poprzednia rekonstrukcja nie była udana. Może gdyby jakieś wielkie nazwiska weszły to rządu, to odniosłaby ona pozytywny skutek, ale PO nie może znaleźć chętnych sobie nawet w Krakówku, który był zawsze przyjaźnie nastawiony do premiera” – powiedział.

Dziennikarz pytany był również o słynne rozmowy Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza. Według Ziemkiewicza to „ewidentny delikt konstytucyjny”. „To ewidentne przestępstwo. Myślę, że to jest powód, by ludzie o aferze taśmowej nie zapomnieli, bo widać w niej całą kompromitację rządu, ale przede wszystkim ewidentny delikt konstytucyjny” – podkreślił Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz skomentował także postawę Tuska, który broni bohaterów afery taśmowej i nie uważa, by stało się coś złego. „Kiedy Tusk broni bohaterów afery taśmowej, to tak, jakby ktoś podbiegł do pana premiera i ściągnął mu spodnie, a ten nadal jest poważny i udaje, że te spodnie ma. Nie może ich podciągnąć i przyznać, że już w nich nie jest” – zobrazował Ziemkiewicz.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 3. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 4. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 5. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 6. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 7. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 8. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook