Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tusk odrzuca wyborców

08.08.2014

„W twardym elektoracie PO wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny” - mówi Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk odrzuca wyborców – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika. Publicysta wskazał, że „wizerunek Donalda Tuska jest pod psem”. „Teraz premier zamiast przyciągać wyborców, ich odrzuca, ale zmiana lidera Platformy Obywatelskiej oznaczałaby jej koniec. Znów okazuje się, że Tuska nie można zmienić, ale trzeba to zrobić. Nic dobrego z tego nie wynika” – tłumaczył Ziemkiewicz.

Publicysta przyznał, że Tuskowi został tylko „żelazny” elektorat. „W twardym elektoracie PO, wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny, gorszy nawet od Radosława Sikorskiego. Co z tego wynika? Jest to „pisizacja” Platformy. Kiedyś Jarosław Kaczyński też miał poparcie tylko w obrębie swojego żelaznego elektoratu” – wyjaśnił Ziemkiewicz. Dodał, że „teraz PiS przebił szklany sufit”.

Zdaniem Ziemkiewicza niewiele może zmienić planowana rekonstrukcja rządu. „Tusk rozważa rekonstrukcję rządu. Pytanie tylko, czy ten numer może znów zadziałać. Pamiętamy przecież, że poprzednia rekonstrukcja nie była udana. Może gdyby jakieś wielkie nazwiska weszły to rządu, to odniosłaby ona pozytywny skutek, ale PO nie może znaleźć chętnych sobie nawet w Krakówku, który był zawsze przyjaźnie nastawiony do premiera” – powiedział.

Dziennikarz pytany był również o słynne rozmowy Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza. Według Ziemkiewicza to „ewidentny delikt konstytucyjny”. „To ewidentne przestępstwo. Myślę, że to jest powód, by ludzie o aferze taśmowej nie zapomnieli, bo widać w niej całą kompromitację rządu, ale przede wszystkim ewidentny delikt konstytucyjny” – podkreślił Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz skomentował także postawę Tuska, który broni bohaterów afery taśmowej i nie uważa, by stało się coś złego. „Kiedy Tusk broni bohaterów afery taśmowej, to tak, jakby ktoś podbiegł do pana premiera i ściągnął mu spodnie, a ten nadal jest poważny i udaje, że te spodnie ma. Nie może ich podciągnąć i przyznać, że już w nich nie jest” – zobrazował Ziemkiewicz.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 2. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 3. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 4. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 5. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 6. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 8. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook