Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Tusk odrzuca wyborców

08.08.2014

„W twardym elektoracie PO wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny” - mówi Rafał Ziemkiewicz.

Donald Tusk odrzuca wyborców – mówił Rafał Ziemkiewicz w TV Republika. Publicysta wskazał, że „wizerunek Donalda Tuska jest pod psem”. „Teraz premier zamiast przyciągać wyborców, ich odrzuca, ale zmiana lidera Platformy Obywatelskiej oznaczałaby jej koniec. Znów okazuje się, że Tuska nie można zmienić, ale trzeba to zrobić. Nic dobrego z tego nie wynika” – tłumaczył Ziemkiewicz.

Publicysta przyznał, że Tuskowi został tylko „żelazny” elektorat. „W twardym elektoracie PO, wizerunek premiera jest świetny, ale poza nim jego obraz jest fatalny, gorszy nawet od Radosława Sikorskiego. Co z tego wynika? Jest to „pisizacja” Platformy. Kiedyś Jarosław Kaczyński też miał poparcie tylko w obrębie swojego żelaznego elektoratu” – wyjaśnił Ziemkiewicz. Dodał, że „teraz PiS przebił szklany sufit”.

Zdaniem Ziemkiewicza niewiele może zmienić planowana rekonstrukcja rządu. „Tusk rozważa rekonstrukcję rządu. Pytanie tylko, czy ten numer może znów zadziałać. Pamiętamy przecież, że poprzednia rekonstrukcja nie była udana. Może gdyby jakieś wielkie nazwiska weszły to rządu, to odniosłaby ona pozytywny skutek, ale PO nie może znaleźć chętnych sobie nawet w Krakówku, który był zawsze przyjaźnie nastawiony do premiera” – powiedział.

Dziennikarz pytany był również o słynne rozmowy Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza. Według Ziemkiewicza to „ewidentny delikt konstytucyjny”. „To ewidentne przestępstwo. Myślę, że to jest powód, by ludzie o aferze taśmowej nie zapomnieli, bo widać w niej całą kompromitację rządu, ale przede wszystkim ewidentny delikt konstytucyjny” – podkreślił Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz skomentował także postawę Tuska, który broni bohaterów afery taśmowej i nie uważa, by stało się coś złego. „Kiedy Tusk broni bohaterów afery taśmowej, to tak, jakby ktoś podbiegł do pana premiera i ściągnął mu spodnie, a ten nadal jest poważny i udaje, że te spodnie ma. Nie może ich podciągnąć i przyznać, że już w nich nie jest” – zobrazował Ziemkiewicz.

TK,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. LubnauerSchetyna21042018 21.04.2018

  Nawet Zjednoczona Opozycja nie jest w stanie pokonać PiS! Co zrobią teraz Lubnauer i Schetyna?

  Jeszcze niedawno buńczucznie stwierdzali, że z połączenia PO i Nowoczesnej wyrośnie siła, która obali rząd PiS. Dziś już wiadomo że te zapowiedzi były przedwczesne, a Zjednoczona Opozycja może liczyć zaledwie na 29,6 procent głosów - wynika z sondażu IBRiS dla "Faktu" i "Onetu"

 2. Brudzinski20042018 20.04.2018

  "Wynik wyborów w rękach Polaków, a nie ulicy i zagranicy"

  O wygranej lub przegranej PiS zdecydują przy urnach wyborczych Polacy, a nie ulica i zagranica - podkreślał w piątek w Wałczu (Zachodniopomorskie) wiceprezes tej partii Joachim Brudziński

 3. Kukizwiki 20.04.2018

  "Tu ma Pan swoją daninę". Kukiz atakuje Morawieckiego

  Politycy Kukiz'15 krytykują zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego "daninę solidarnościową", którą mają zostać opodatkowani najbogatsi. Pieniądze z daniny zasiliłyby utworzony fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych

 4. Berlinwiki 20.04.2018

  Nadchodzi ocieplenie na linii Polska-Niemcy? "Mamy podobne poglądy"

  Polska i Niemcy maja podobne poglądy na zagrożenia za strony Rosji, reformę struktury dowódczej NATO i rolę UE w sprawach bezpieczeństwa - powiedział szef BBN Paweł Soloch, który w piątek wrócił z rozmów w Berlinie

 5. PomnikACwiki 20.04.2018

  Postkomuna w praktyce. Represjonowani w PRL skazani za zamalowanie sierpa i młota!

  Byli olsztyńscy opozycjoniści muszą zapłacić za usunięcie z Pomnika Wdzięczności farby, którą pomalowali symbole sierpa i młota - uznał w piątek sąd rejonowy w Olsztynie. O zwrot kosztów oczyszczenia monumentu pozostającego w rejestrze zabytków wystąpiła gmina

 6. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook